Новини

Вибори по-новому: у Вінниці пояснили нові правила проведення місцевих виборів

28 січня 2020, 16:09

Зміни, що стосуються місцевих виборів, які ймовірно відбудуться вже за 9 місяців, обговорювали у вінницькому прес-клубі.


Представник КВУ у Вінницькій області Владислав Телень та керівник "Ресурсно-інформаційного центру “Громади Вінниччини” Андрій Кавунець розповіли, що за новими правилами вибори відбуватимуться за відкритими виборчими списками.

Це означає, що виборці "великих громад" матимуть змогу проголосувати не лише за партію, а й за конкретного кандидата від неї. Приміром, Вінницю поділять на кілька округів, у кожному з яких партії представлять виборчий список кандидатів в депутати. Виборець голосуватиме за партію, після чого за депутата від цієї партії із зазначеного списку.

Фото: www.chesno.org

Зміна виборчих правил призведе й до змін у бюлетенях. Праворуч від назви кожного партійного осередку буде порожній квадрат для позначки голосу за партію. З’явиться у бюлетені й поле для вписування цифри, яка позначає порядковий номер депутата з регіонального списку.

За словами Владислава Теленя, нововведення також мають свої нюанси:

Якщо у першому турі один з кандидатів на міського голову Вінниці, не набере більш ніж половину голосів, діятиме двотурова система виборів.

– Поки не зрозуміло, чи може кандидат на посаду міського голови балотуватись і до міської ради. Крім того, у містах з населенням більше ніж 90 тисяч, майбутній мер міста має набрати 50% голосів плюс один голос. У менших містах кандидатам достатньо буде набрати більшість голосів, – зазначив Владислав Телень.

Андрій Кавунець розповів, що у формуванні списків буде враховуватись гендерний принцип і партійна конкуренція. Також Андрій наголосив на суперечностях змін до Конституції з виборчим кодексом.

– У виборчому кодексі є терміни "район" та "область". Як тільки увійдуть в активну фазу обговорення змін до Конституції, потрібно буде змінювати і сам виборчий кодекс, – пояснив Андрій Кавунець.

Також експерти зазначили, що місцеві вибори матимуть важливіше значення для українців, ніж вибори народних депутатів. І зауважили, що процес виборів та підрахунку голосів буде нелегким.

Поділитися :

Останні новини

Посилення карантинних заходів: в'їзд у Вінницю обмежили

28 березня 2020, 20:39

На Вінниччині підтвердили 23 випадки захворювання на коронавірус

28 березня 2020, 20:00

На Вінниччині підтвердилось ще 5 випадків захворювання на коронавірусну інфекцію

28 березня 2020, 15:25

Коронавірусом хворий лікар вінницького онкологічного диспансеру

27 березня 2020, 20:01

На Вінниччині зафіксували 16 випадків коронавірусу

27 березня 2020, 17:49

На в'їздах до Вінниці встановлять КПП та проводитимуть медогляди

27 березня 2020, 17:37

Медикам районних лікарень Вінниччини передадуть засоби захисту

27 березня 2020, 17:18

У Вінниці будуть обробляти дезінфекційним розчином площі та алеї

27 березня 2020, 16:59

Стало відомо, які категорії громадян можуть у Вінниці користуватись громадським транспортом

27 березня 2020, 16:06

Більша площа – більше покупців: які зміни чекають на вінницькі магазини

27 березня 2020, 14:02
Всі новини