Новини

Вінничанам пропонують брати дітей під патронат та платитимуть зарплатню

23 липня 2020, 11:45

Цьогоріч у Вінниці під патронат не взяли жодної дитини, тому у міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  запрошують до співпраці. А також нагадують, що  люди, які є патронатними вихователями отримують зарплатню понад 10 000 гривень щомісяця. 

 

Як повідомляється на сайті Вінницької міської ради, що сімейний патронат - це вид тимчасового догляду, виховання та реабілітації дитини у сім'ї на період подолання дитиною та її батьками складних життєвих обставин. Своєрідна «швидка сімейна допомога» дитині та її сім'ї, яка передбачає: тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в сім'ї патронатних вихователів; комплексну підтримку батьків дитини у розв'язання сімейних проблем та подоланні складних життєвих обставин; за неможливості повернення дитини у свою сім'ю – пошук для неї нової люблячої родини. 

Сім'я патронатних вихователів може надати дитині в екстреному режимі «дах над головою», тимчасово прихистити до повернення у біологічну сім'ю або до усиновлення. Також дорослі можуть оцінити стан і розвиток дитини, допомогти в її реабілітації після насилля, жорстокого поводження, педагогічної занедбаності. Також в патронатну родину можуть брати дитину з інвалідністю для зміни вражень, або щоб батьки дитини трохи перепочили.

Як розповіла директорка Міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Наталія Добровольська, цього року вінничани не взяли  патронат над жодною дитиною.  А  діти, які за різних обставин певний час не можуть перебувати у власній сім’ї, потребують цього. 

Тому ми запрошуємо вінничан долучатися до цієї форми виховання. Деякі вінницькі діти дуже цього потребують», – зазначила  пані  Наталія. 

Зазначається, що патронатний вихователь – це спеціаліст, який пройшов навчання за спеціальною програмою підготовки кандидатів та на договірній основі здійснює догляд, виховання та забезпечує реабілітацію тимчасово влаштованих в його сім'ю дітей, несе відповідальність за їх життя та здоров'я в період надання цим дітям послуги сімейного патронату. Такі люди отримують зарплату у розмірі п’яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць. Наразі це понад 10 000 грн.

Хто може стати патронатним вихователем:

• Громадяни України віком до 60 років для жінок і до 65 років для чоловіків. Громадяни обов’язково мають мати «помічника», який допомагатиме у догляді, вихованні та розвитку дитини/дітей, і який спільно з патронатним вихователем проходить навчання та збирає всі документи. Різниця між патронатним вихователем та помічником, полягає у тому, що помічник не отримує плати за свою працю, та трудового стажу.

• Мають позитивний досвід виховання дітей.

• Мають житло (власне, орендоване чи на праві користування).

• Не мають судимостей.

• Стан здоров’я якого дозволяє забезпечувати догляд та виховання дітей.

• Виконання обов’язків патронатного вихователя не поєднується з іншою трудовою діяльністю (помічника не стосується)

• Зібрали та надали відповідний пакет документів, необхідних для кандидатів у патронатні вихователі.

• Пройшли навчання та отримали довідку та рекомендації, за результатами навчання за тренінговою програмою підготовки кандидатів у патронатні вихователі.  

Більш детальна інформація у спеціалістів Вінницького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за телефоном: (0432) 67-04-60.

Поділитися :

Останні новини

Наступного тижня у Вінниці на площі Гагаріна почнуть встановлювати світлофори

12 серпня 2020, 09:58

На навчання у нових умовах: які зміни чекають на вінницьких школярів у вересні

11 серпня 2020, 17:20

З Вінниці в Щітки та Писарівку почали курсувати маршрутки 30А і 30Б

11 серпня 2020, 16:46

На Вінниччині парапланеристи змагатимуться за Кубок Дністра

11 серпня 2020, 16:08

У вінницькому дитсадку на Тяжилові створять додаткову групу

11 серпня 2020, 15:27

Кількість хворих на коронавірус на Вінниччині перевищила 3 тисячі: статистика на 11 серпня

11 серпня 2020, 11:27

Нова покрівля та сучасні вікна: у Вінниці триває ремонт бібліотеки на вулиці Бучми

11 серпня 2020, 09:54

У Вінниці на П’ятничанах собака зі сказом покусала людей

10 серпня 2020, 17:29

Вінничан запрошують на першу післякарантинну виставку електрокарів

10 серпня 2020, 17:12

На Вінниччину незаконно вивозили побутові відходи з Львівської області

10 серпня 2020, 16:03
Всі новини