Новини

Вінницькі медики обговорили з волонтерами результати роботи спецфонду «СтопВірус»

20 липня 2020, 09:13

За 121 день  роботи представники фонду «СтопВірус» передали у медичні заклади Вінниччини допомоги  майже на 4 139 000 грн, станом на середину липня. За цей час волонтери зібрали 243 акти-прийому передачі. Наразі діяльність фонду  призупинена, проте за потреби волонтери готові дорганізовувати збір допомоги медичним закладам міста та області. 

Як повідомляється на сторінці Вінницької міськради, до боротьби з COVID-19 долучився вінницький бізнес та небайдужі містяни.  Щодня на рахунки спецфонду приходили кошти, а уже представники «Подільської громади» купували все необхідне та везли в той чи інший медичний заклад. 

 «Ми провели важку роботу з бізнесом, пояснювали, які є потреби. І ми побачили, що проявилася відповідальність бізнесу і громадян.  Ми дякуємо усім, хто долучився до збору коштів – хто скидав п’ять гривень, хто 10, 100 і більше. Це наша спільна робота, а для нас – це один із найяскравіших проєктів в Україні, який дав можливість в кризовий момент підтримати медичні установи і допомогти рятувати людські життя», - зазначив голова наглядової ради БФ «Подільська громада» Андрій Дручинський. 

 

Завідувачка кафедри інфекційних хвороб ВНМУ ім. М.Пирогова,  голова Наглядової ради спецфонду «СтопВірус» Лариса Мороз розповіла, отриманий досвід дає можливість зробити роботу фонду максимально ефективною. 

«Фонд працював прозоро. Всі питання щодо закупівлі будь-якого обладнання чи медикаментів вирішувалися швидко.  Спершу було важко визначити потреби, ми не могли визначити, які засоби індивідуального захисту кращі. Зараз ми маємо досвід, і останні рази беремо те, що показало найбільшу ефективність. Фонд «СтопВірус», мабуть, перший в Україні відгукнувся на нашу пропозицію закупівлі імуноглобулінів для ІФА-тестування», - додала Лариса Мороз.  

Представники Вінницького обласного лабораторного центру МОЗ зазначили, що саме завдяки фонду «СтопВірус» їхні працівники були захищені і впевнено йшли на роботу, адже кожна люди на сьогодні має надзвичайну вагу. 

«Діяльність фонду була спрямована на захист персоналу. Ми всі відчували нестачу масок, костюмів, щитків, а їхня вартість на ринку була просто надзвичайна. Також діяльність була спрямована і на забезпечення діагностики – щоб лікувати хворобу її перш за все потрібно діагностувати. Медики прогнозують другу хвилю захворювання на осінь. Хочу сказати, що ми відчуваємо себе впевненіше. Ми  маємо досвід та чіткі алгоритми дій.  Завдяки антикризовій програмі, яку ініціював міський голова Сергій Моргунов «Вінничани важливі» медичні заклади отримали кошти і створюють тримісячний запас засобів індивідуального захисту та медикаментів. Ми готуємося до наступної хвилі», - відзначила заступниця директора департаменту охорони здоров’я ВМР Світлана Стефанкова. 

Секретар міської ради Павло Яблонський  зазначив, що медичні заклади готуються до другої хвилі захворювання на коронавірус. 

«Хочу всім подякувати, було дійсно зроблено гарну справу. Володимир Борисович запропонував створити спецфонд, а Сергій Анатолійович підтримав цю ініціативу. Хочу подякувати усім вінничанам, підприємцям, які долучились до роботи.  Хочу сказати, що ми вже дійсно готові  до другої хвилі. Медики уже мають досвід боротьби з хворобою, вони захищені. За ініціативи міського голови Сергія Моргунова було створено антикризову програму «Вінничани важливі». Це програма підтримати вінничан, які цього найбільш потребують, бізнес, адже багато підприємців під час карантину не працювали. А також буде створено тримісячний запас у медичних закладах для боротьби з коронавірусом. Так, ця програма не вирішує ситуацію на 100%, але вона однозначно допомагає протистояти епідемії», - сказав Павло Яблонський. 

Спецфонд «СтопВірус» створений за ініціативи Володимира Гройсмана. Його підтримав міський голова Сергій Моргунов.

 

 

 

 

Поділитися :

Останні новини

У Вінниці продовжили осінні канікули для учнів молодших класів

23 жовтня 2020, 17:11

У холі Вінницької міської ради тестують «розумний» термометр

23 жовтня 2020, 15:10

У Вінниці ситуація з захворюваністю на COVID-19 стрімко погіршується

23 жовтня 2020, 12:04

«Вінницяміськтеплоенерго» закликає споживачів сплачувати борги, щоб підприємству не довелося застосовувати санкції

23 жовтня 2020, 11:14

У Вінниці відкрили четверту лабораторію для ПЛР-тестування на COVID-19

22 жовтня 2020, 16:18

У Вінниці представники ОПОРИ зафіксували незаконну агітацію та поширення матеріалів з ознаками «чорного піару»

22 жовтня 2020, 15:46

Стан доступності приміщень для голосування у Вінниці цьогоріч не моніторили, але є можливість довозу на дільниці

22 жовтня 2020, 13:58

У Вінниці тролейбус з автономним ходом вийшов на маршрут №12а «Гніванське шосе - Немирівське шосе»

22 жовтня 2020, 11:54

Новий дитячий садочок планують відкрити у Вінниці до кінця року

22 жовтня 2020, 10:25

"Стань голосом аудіо-казки" : у Вінниці оголосили дитячий конкурс

21 жовтня 2020, 17:08
Всі новини