Новини

З червня у Вінниці почнуть працювати дитячі садочки

26 травня 2020, 15:25

З першого червня у Вінниці почнеться поступове відновлення роботи дитячих садочків. Проте не всі вінницькі садочки запрацюють  першого червня.  Спершу готовність ДНЗ до відкриття перевірятиме спеціальна комісія у складі працівників Держпродспоживслужби та Департаменту освіти ВМР. 


Про це під час онлайн прес-конференції повідомила директорка департаменту освіти вінницької міськради Оксана Яценко. Також вона поінформувала, що усі працівники дошкільних навчальних закладів пройдуть медогляд і тестування на коронавірус. Кошти на це виділили у міській раді.

– Перед тим, як відкрити дитячі садочки, потрібно провести відповідні підготовчі заходи, щоб робота була організована відповідно до всіх санітарно-гігієнічних вимог під час епідемії. Працівники закладів дошкільної освіти мають пройти медичний огляд. Міський голова Сергій Моргунов дав доручення виділити кошти на медичний огляд більш ніж 2300 працівників та проведення тестування на наявність коронавірусу. Це дуже правильна позиція, адже ми повинні бути впевнені, що люди, які ідуть працювати з дітьми, не інфіковані, адже хвороба може мати й безсимптомний перебіг, –  повідомила Оксана Яценко.

Враховуючи такий обсяг робіт, ДНЗ міста будуть відновлювати роботу поступово. З початку червня запрацюють лише ті заклади, які будуть до цього готові. Також Оксана Яценко нагадала, що Міністерство охорони здоров’я затвердило перелік рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти.

 

 

  • Проведення температурного скринінгу усім працівникам закладу перед початком роботи. Вимірюватимуть температуру і маленьким відвідувачам на вході до садочка.
  • Під час перебування в приміщенні працівники закладів мають бути у засобах захисту.
  • Освітній процес має бути організований таким чином, аби більшість часу діти проводили на вулиці.
  • За відсутності малечі, у групах проводитиметься дезінфекція приміщень.
  • Крім того, надано рекомендації й щодо розміщення ліжечок у дитячих спальнях. Вони мають стояти на відстані не більше метра одне від одного.

Тож з огляду на це, а також на інші норми, які діятимуть на період карантину, кількість дітей у дошкільних навчальних закладах буде обмежена.

Наразі вирішується питання кому саме надаватиметься першочергова можливість відвідувати садочки. Це, передусім, будуть діти, батьки яких працюють у закладах охорони здоров’я та працівники які забезпечують роботу критичної  інфраструктури міста. Водночас директорка Департаменту освіти звернулась до батьків з проханням  по можливості залишати дітей вдома.

– Я хочу попросити вінничан дуже виважено поставитись до нових умов, оскілки це все-таки не відновлення повноцінної роботи закладу. Ми працюватимемо в умовах адаптивного карантину. Тому, якщо є можливість залишити дитину вдома, не потрібно поспішати віддавати її в садочок. Карантинний час мине, і заклади дошкільної освіти відновлять свою роботу у повноцінному режимі. А зараз потрібно забезпечити місцями в дитячих садочках тих малюків, батьки яких цього дуже потребують, – зазначила Оксана Яценко. 

Поділитися :

Останні новини

Проєкт щодо нерівномірного розподілу обов’язків у родині реалізовуватимуть у Вінниці

1 жовтня 2020, 13:48

У Вінниці пояснили новий порядок виплат компенсації за соціальний догляд членів родини

1 жовтня 2020, 11:53

У Вінниці стартувало голосування за проєкти конкурсу «Бюджет громадських ініціатив»

1 жовтня 2020, 11:16

Жителі Вінниці заборгували 101 мільйон гривень за спожите тепло та гарячу воду

1 жовтня 2020, 10:47

На Вінниччині цьогоріч до армії підуть служити 650 юнаків

30 вересня 2020, 17:39

Поліція Вінниці затримала чоловіка, який познущався над співмешканкою, вивізши її в ліс

30 вересня 2020, 16:38

Вінницькі військові інженери долучилися до розслідування причин падіння літака АН-26 на Харківщині

30 вересня 2020, 16:02

«Філармонійне безсоння» : вінницька обласна філармонія готується до експериментального проєкту

30 вересня 2020, 15:17

На Вінниччині за добу підтверджено 132 нових випадки захворювання на COVID-19

30 вересня 2020, 13:22

Лікар з Америки поділився досвідом боротьби з COVID-19 з вінницькими медиками

30 вересня 2020, 11:45
Всі новини