Новини

"Живи на рівних": у Вінниці розроблять профорієнтаційний курс для "сонячних" дітей

22 січня 2020, 16:19

Спеціальний курс профорієнтації в рамках інклюзивної освіти розроблять у Вінниці для дітей та молоді з синдромом Дауна й аутизмом. Автори проєкту "Живи на рівних" в майбутньому планують впровадити цей спецкурс у загальноосвітні школи, щоб діти з порушеннями розумового розвитку, отримали шанс на працевлаштування та були максимально самостійними.


Презентували проєкт ГО "Вінниця ДАУН СИНДРОМ", ГО "Українська спілка осіб з інвалідністю "УСІ" та державний "Центр реабілітації для осіб з інвалідністю "Поділля". Адже саме представники цих організацій та установ працюватимуть над реалізацією ініціативи в області.

Фото: www.vin.gov.ua

Що передбачає проєкт, розповіла його ініціаторка голова ГО «Вінниця Даун синдром» Наталя Косніцька, яка виховує особливу донечку:

– У нас є безліч прикладів, що такі діти можуть бути соціально активними. Перший етап – навчити команду людей, які будуть працювати з такою групою дітей, тією філософією і тим досвідом, який на сьогодні дуже дієвий та ефективний у нас в Україні. Другий етап – створити на законодавчому рівні правильну систему навчання дітей, які відвідують не спеціалізовані школи, а на інклюзії. Щоб ми могли в процесі навчання в школі вже надавати профорієнтацію, але ту, яка відповідатиме нормативній базі нашої країни.

Також планують розробити "дорожню карту" для навчання профпідготовки дітей, які відвідують не спеціалізовані, а інклюзивні загальноосвітні школи. Вивчатимуть досвід проєкту "Перспектива 21-3", що вже реалізується на базі спеціалізованої школи-інтернату №26 у Києві. Він передбачає створення перспективи працевлаштування та самостійного проживання для дітей із синдромом Дауна та порушенням розумового розвитку.


Фото: www.vin.gov.ua


І щоб переконатися у практичності інструменту, його апробують по моделі київської експериментальної програми, навчаючи дві пілотні групи у Вінниці, на базі "Центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю "Поділля". Позаяк тут навчають та працевлаштовують осіб з інвалідністю після 18-ти років. Директор установи Роман Штогрин зазначив, що у підготованих дітей більше шансів працевлаштуватись:

– Зміст освіти для цієї категорії дітей зовсім інший. Ми думаємо, як подолати цю прірву, щоб зміст освіти й можливості дітей з ментальними порушеннями були наближені один до одного.

Реалізують проєкт "Жити на рівних!" за підтримки УкрСиббанку, "Перспектива 21/3", департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА і департаменту освіти Вінницької міської ради.

 

 

Поділитися :

Останні новини

На Вінниччині чоловік першим одужав від коронавірусу

31 березня 2020, 19:27

У інфекційному відділенні вінницької лікарні №1 проклали кисневу магістраль

31 березня 2020, 18:11

Дня Європи не буде: через карантин у Вінниці скасовують традиційне травневе свято

31 березня 2020, 17:55

Коронавірус у Вінниці: Моргунов розповів, як почуваються хворі

31 березня 2020, 16:57

У Вінниці просять дозволити проїзд у громадському транспорті донорам крові

31 березня 2020, 14:04

У Вінниці на 3D-принтері друкуватимуть маски-екрани для лікарів

31 березня 2020, 13:26

Вінничанку судитимуть за "замінування" одного з супермаркетів міста

31 березня 2020, 12:41

На Вінниччині 36 хворих на коронавірус: троє з них – діти

31 березня 2020, 12:05

В зоні ООС загинув 37-річний військовослужбовець з Вінниччини

31 березня 2020, 11:11

У вінницькому онкоцентрі змінюють режим роботи на період карантину

31 березня 2020, 10:22
Всі новини