23 жовтня — 296-й день року за григоріанським календарем. До кінця року залишається 69 днів.

Свята

День обізнаності про синдром Кабукі. 

День створення Землі.

 Міжнародний день снігового барса.

 День організатора ток-шоу.

Міжнародний день шкільних бібліотек. Засновником цієї календарної події виступає всесвітня організація ЮНЕСКО, за ініціативою Міжнародної асоціації шкільних бібліотек. Вперше свято було проведено в 1999-му році. Дата святкування Міжнародного дня шкільних бібліотек в багатьох країнах, зокрема і в Україні – щорічно в четвертий понеділок жовтня. Нагадаємо, національний День бібліотек в Україні відзначається щорічно 30-го вересня.

Міжнародний день тещі

Кожну четверту неділю жовтня у світі відзначається незвичайне, але й, безсумнівно, найулюбленіше свято будь-якого зятя – Міжнародний день тещі (Mother-In-Law Day). Хоча він поки не має статусу офіційного, але вельми популярний вже в багатьох країнах. Зародившись у 1930-х роках в США як жарт (за однією з версій – як альтернатива Дня матері), згодом, з кожним роком, він набував все більше шанувальників.

В Угорщині святкують День республіки, 

в Лівії — День перемоги і звільнення.

Іменинники -  Євлампій, Євлампія, Інокентій, Амвросій, Андрій, Вассіан, Феофіл

Народились : 

1889 – народився Альбрехт Пейпер, німецький педіатр. В 1924 році довів, що дитина в лоні матері реагує на зовнішні роздратування, ударяючи ніжкою у відповідь.

1906 - Гертруда Едерле, американська плавчиха, Олімпійська чемпіонка, перша жінка, що перепливла Ла-Манш.

1920 – народився Джанні Родарі, італійський дитячий письменник («Пригоди Чиполіно»)

1923-го року - Рой Ліхтенстайн, американський художник. Один із ведучих майстрів поп-арту; завоював популярність картинами, в яких монументалізовано окремі кадри відомих коміксів.

1928-му — Артур Войтецький, український кінорежисер.

1940 року народився — Пеле, бразильський футболіст.

Події : 

1689 року — Англійський парламент прийняв Білль про права. Білль законодавчо обмежував права короля і встановлював ряд важливих демократичних свобод, зокрема свободу совісті.

1826-му в театрі Нью-Йорка вперше в США застосовано газове освітлення.

1859-го В Києві відкрита перша недільна школа.

В 1970 році у Соляній пустелі в штаті Юта американець Гарі Габеліч на машині The Blue Flame з реактивним двигуном встановив рекорд швидкості для автомобілів - 631.367 миль/год (близько 1023 км/год). Розвиваючи на окремих ділянках траси швидкість до 650 миль/год, Габеліч подолав багаторічну домінацію іншого американця Крейга Брідлава.

1998-й рік - Компанія Corel оголосила про можливість безплатного завантаження з її сайту версії текстового редактора WordPerfect для Linux, операційної системи.

1962 - Дванадцятирічний Стівленд Морріс під псевдонімом Стіві Уандер записав свій перший сингл — "Thank you for Loving Me All the Way".