Сьогодні відзначають…

В Україні відзначають День працівників торгівлі, 

у Вануату святкують День незалежності.

Іменинники 

Євдокія, Лазар, Леонід, Маргарита, Марина.

Події: 

У 1858-му  — англійський дослідник Джон Спік відкрив у Центральній Африці велике озеро й назвав його на честь королеви — Вікторія. Площа —68 тис. км.2, довжина —337 км., найбільша ширина —275 км. Північне узбережжя озера перетинає екватор. Озеро при максимальній глибині 80 м відноситься до досить глибоких озер. Вікторія отримує величезну кількість води від дощів, більш ніж від всіх своїх приток. В околицях озера проживає 30 мільйонів чоловік.

1898-й  — у журналі "Scientific America" з'явилася перша реклама автомобілів.

1898-го — американець Вілл Келлогг винайшов кукурудзяні пластівці 

1935 • Американське видавництво «Penguin» випустило першу книгу в м'якій обкладинці кишенькового формату. Ідея випуску дешевих, малих за розміром книг стала революційною у книговидавництві і дала змогу масовими тиражами випускати найрізноманітніші твори.

Народились: 

1863 - 7 квітня 1947 • Генрі Форд, американський підприємець, конструктор автомобілів, засновник корпорації "Форд Мотор".

1947   Сьогодні 73-а річниця з народження Арнольда Шварценеггера   — американський кіноактор. 

1972 • Олесь Геннадійович Санін, український кінорежисер (Мамай, Перебіжчик, Матч, Поводир), актор, оператор, продюсер, музикант і скульптор. Сьогодні 48-а річниця.

Пісня дня

сьогодні пісню дня виконує Елвіс Преслі, адже саме 30 липня  1954 • відбувся його перший концертний вихід, легенда рок-н-ролу вийшов на сцену "на розігріві" перед виступом популярних кантрі-співаків В Мемфісі, і це були справжні хвилини слави, котрі закінчилися оваціями і викликом на біс.

 почути пісню дня та деталі подій 30 липня  можете у подкасті.