11 листопада - 315-й день року в григоріанському календарі. До кінця року залишається 50 днів.

 Ангола: День незалежності (1975)

Латвія: День Лачплеса 

 Мальдіви: День Республіки (1968)

Польща: День незалежності (1918)

Бельгія, Франція, Нова Зеландія: День перемир'я

Всесвітній день шопінгу

11 листопада відзначається незвичайне свято – Всесвітній день шопінгу. Поки воно ще не дуже відоме, але, як тільки люди дізнаються про цю подію, то швидко стають в ряди його прихильників. Все почалося в 2009 році, коли інтернет-майданчик «Alibaba Group» з Піднебесної здійснив маркетинговий хід під назвою «Всесвітній День Шопінгу», провівши на своїх ресурсах (і зокрема в інтернет-магазині AliExpress.com) розпродаж, де знижки в 50% були нормою.  Приурочене ж це «свято» було до Дня Холостяка, який відзначається в Китаї також 11 листопада. Організатори планували, що дана подія стане щорічним заходом, коли запропонована користувачеві значну знижку, від розміру якої «неможливо відмовитися», перетворить його тим самим у покупця. І не помилилися, дуже швидко до цієї ініціативи приєдналися і інші великі інтернет-майданчики.

Міжнародний день енергозбереження

11 листопада за ініціативою міжнародної екологічної мережі «Шкільний проєкт з використання ресурсів та енергії» (SPARE) оголошено Днем енергозбереження (International Day of Energy Saving).

День незалежності Польщі

11 листопада — День незалежності Польщі. Це свято на честь проголошення незалежного статусу Польщі від Австрії, Московії та Німеччини. Історична подія відбулася в 1918 році, коли завершилася перша світова війна.

Іменинники: Анастасія, Авраамій, Євген, Марія, Клавдій, Астерій, Неон, Феоніла, Анна

Події

1790 - у Королівство Великої Британії з Китаю вперше завезені хризантеми.

1830 - проголошена держава Бельгія.

1925 - вийшла перша пластинка Луї Армстронга.

1930 - запатентований газовий холодильник, винахід Альберта Ейнштейна та Лео Сіларда

1940 - в США випущені перші автомобілі «Джип»

1952 - у Каліфорнії продемонстрована дія першого відеомагнітофона.

1983 - студент Массачусетського університету Фред Коен продемонстрував перший у світі комп'ютерний вірус.

1987 - картина Ван Гога «Іриси» продана за рекордну суму — $ 53,6 млн.

1994  американський мільярдер Білл Ґейтс на аукціоні в Нью-Йорку заплатив $30,8 млн за рукопис Леонардо да Вінчі (рекордна ціна для рукописів).

Народились

1579 - Франс Снейдерс, фламандський художник.

1863 - Поль Синьяк, французький художник-імпресіоніст («Піщаний берег моря»).

1919 - Юхим Березін, український актор, член дуету «Тарапунька і Штепсель».

1919 - Ольга Кусенко, українська актриса.

1921 - 99 років від дня народження Андрія Ромоданова (1920-1993), українського нейрохірурга, засновника вітчизняної школи нейрохірургії. Всесвітньо відомий учений, який запровадив у клінічний простір такі нові напрями, як стереотаксична хірургія, ендоваскулярна нейрорентгенохірургія, нейротравматологія, функціональна та відновна нейрохірургія. Автор понад 450 наукових праць, у тому числі 24 монографій, 23 винаходів. З 1993 року Інститут нейрохірургії Академії медичних наук України має ім’я Ромоданова

1922 - Курт Воннеґут, американський письменник-фантаст.

1958 - Вадим Сікорський, український актор та режисер львівського театру імені Марії Заньковецької, заслужений діяч мистецтв України.

1962 - Демі Мур, американська акторка.

Сьогодні день народження у Леонардо Ді Капріо (1974), американського кіноактора, кінопродюсера. П’ятиразовий номінант на «Оскара» і його володар – у 2016 році він таки був удостоєний цієї престижної нагороди за головну роль у фільмі мексиканського кінорежисера Алехандро Гонсалеса Іньярріту «Легенда Г’ю Гласа». Ді Капріо – один з улюблених акторів Мартіна Скорсезе; зіграв у багатьох його фільмах. Саме завдяки цій співпраці між метром світового кінематографа і голлівудським красунчиком, кумиром тінейджерів, про Ді Капріо заговорили як про серйозного актора, здатного до психологічно глибоких ролей. Крім своєї основної діяльності, Ді Капріо є Послом ООН з кліматичних питань. У 1998 році актор створив фонд Leonardo DiCaprio Foundation і згодом фінансував 70 інноваційних проєктів у сфері захисту навколишнього середовища в 40 країнах. Взимку 2016 року Ді Капріо отримав премію Сrystal Award за внесок у захист навколишнього середовища. У 2017 його благодійний фонд виділив 20 млн дол. на фінансування програм зі збереження дикої природи, допомогу в захисті прав корінних народів і підтримку інноваційних зусиль, спрямованих на боротьбу зі змінами клімату і розв'язання екологічних проблем.