12 листопада — 316-й день року (317-й у високосні роки) в григоріанському календарі. До кінця року залишається 49 днів.

ООН: міжнародний день ергономіки (англ. World Usability Day) (з 2005)

Всесвітній день боротьби з пневмонією

ISO: Міжнародний день якості (англ. World Quality Day) (з 1990)

Національні

Азербайджан: День Конституції Азербайджанської Республіки (з 1996)

Республіка Китай: день народження Сунь Ятсена

У США - День піци з усім підряд, крім анчоусів, День «щасливої години», в Індонезії - День здоров'я, День батька, у Монголії - День гордості, у Тайвані - День культурного ренесансу (День лікаря), 

Іменини

 Зиновій, Артем, Марко, Олена, Стефан, Зиновія, Олександр, Макар, Максим

Події

1893 - В газеті «San Francisco Morning Call» опубліковано перше оповідання 17-річного Джона Гріффіта (Джек Лондон) «Тайфун біля берегів Японії».

1918 - Австрія була проголошена республікою

1922 - відкрили Київську картинну галерею

Народились

1840 - 180 років від дня народження Рене Франсуа Оґюста Родена (1840-1917), французького скульптора, одного з засновників імпресіонізму в скульптурі. Чимало робіт видатного скульптора знаходиться в Парижі в музеї Огюста Родена (палац Бірона). Це двоповерховий особняк XVІІІ ст. з садом, на затишних піщаних майданчиках якого встановлені скульптурні композиції  «Брама пекла», «Громадяни Кале» і знаменитий «Мислитель». Всередині будинку можна побачити як скульптури так і чисельні малюнки Родена. Свої колекції митець подарував державі. А в «Заповіті», адресованого молодим митцям, 77-річний Роден писав: «Більше терпіння! Не покладайтеся на натхнення. Натхнення взагалі не існує. Єдині чесноти художника – мудрість, уважність, щирість, воля. Виконуйте вашу роботу як чесні трудівники». Тут можна згадати іншого генія, щоправда музичного – Петра Ілліча Чайковського, який на запитання про натхнення, зауважив: «Яке до біса натхнення! Працювати треба…»

115 років від дня народження Івана Крушельницького (1905-1934), українського письменника, мистецтвознавця, графіка. 

91 рік від дня народження Грейс Келлі (1929–1982), княгині Монако (з квітня 1956 р.), дружини князя Монако Реньє ІІІ, кінозірки 50-х років ХХ століття, однієї з найкасовіших актрис свого часу. Інтерес до американської актриси з роками не спадає. Про неї пишуть книжки з аналізом зіграних кіноролей, про неї пишуть і глянцеві журнали, зазвичай під рубриками з промовисто сентиментальними назвами: «Великие женщины прошлого» чи «Истории великой любви». Знімають і фільми. Останній з них – кінострічка Олів’є Дана «Принцеса Монако» з Ніколь Кідман у головній ролі. Кідман була, як завжди, чарівна, а сам фільм критики у Каннах освистали – надзвичайно слабким виявився сценарій. Князівській родині кінострічка теж категорично не сподобалася.

1923 - Лоріо, німецький комік, актор, письменник-гуморист.

1941 - Юрій Некрасов, український кінорежисер (2001).

1944 - Олександр Авагян, український археолог, спелеолог, музикант і поет (1988).

1972 - Ольга Стражева, українська гімнастка, олімпійська чемпіонка.