2 грудня — 336-й день року (337-й у високосні роки) у григоріанському календарі. До кінця року залишається 29 дні.

 ООН: Міжнародний день боротьби за скасування рабства.

ОАЕ: Національне свято Об'єднаних Арабських Еміратів. День Незалежності (1971)

Лаос: Національне свято Лаоської Народно-Демократичної Республіки. День проголошення Республіки (1975)

Куба: День збройних сил.

Іменини

Авдій, Варлам, Іларіон.

Події

1015 — князь Ярослав Мудрий посів у Києві престол.

1804 — Папа Римський Пій VII на урочистій церемонії в соборі Нотр-Дам проголосив Наполеона Бонапарта Імператором Французьким Наполеоном I.

1852 - Президент Французької республіки Луї Наполеон Бонапарт оголосив себе імператором Франції під іменем Наполеон III і заснував Другу французьку імперію.

1863 - завершилося будівництво купола Капітолію у Вашингтоні (США).

1870 - Рим проголошено столицею Королівства Італія.

1896 - у приміщенні Харківського оперного театру) відбувся перший на українських землях публічний кіносеанс.

1901 - американець Кінґ К. Жиллетт запатентував безпечну бритву з двостороннім одноразовим лезом - жилетку.

1902 - Французький інженер Леон Марі Жозеф Клемент Левавасо запатентував перший у світі працюючий V-подібний восьмициліндровий двигун.

1969 - між Сієтлом і Нью-Йорком відбувся перший демонстраційний політ реактивного літака Boeing 747, на борту якого перебувала 191 людина.

1971 - Під протекторатом Великобританії шість із семи еміратів Договірного Оману утворили нову федеративну державу — Об'єднані Арабські Емірати. Сьомий емірат, Рас-ель-Хайма, приєднався до неї наступного року. Кожний емірат має власний уряд і підлеглі йому адміністративні органи; главою держави є Президент. Підписання договору про незалежність і угоди про співпрацю між ОАЕ й Англією збіглося із зростанням цін на світовому ринку на нафту і нафтопродукти, що полегшило новій державі перші самостійні кроки в галузі економіки і зовнішньої політики. Завдяки багатим нафтовим родовищам ОАЕ в короткий строк змогли досягнути економічної стабільності і вступити у зовнішньоторговельні відносини з Японією, США, СНД, Англією та іншим світом.

1983 - на каналі MTV відбулася прем'єра музичного відео під назвою Michael Jackson's Thriller.

У 1998 році   Білл Гейтс оголосив про надання 100 мільйонів доларів власних коштів на 10-річну програму виготовлення вакцин проти чотирьох хвороб, найпоширеніших серед дітей країн третього світу. 

Народились

1728 - Ґальяні Фердинандо, італійський економіст, автор теорії вартості 

1885 - Джордж Майнот, американський фізіолог, Нобелівський лауреат.

1906 - Пітер Карл Ґолдмарк, американський інженер, виходець з Угорщини. Керовані ним проєкти у компанії CBS спричинили створення першої комерційної системи кольорового телебачення (1940) і грамплатівок на 33 та 1/3 оберти (1948) 

1923 - Каллас Марія, грецька співачка (сопрано), солістка найбільших оперних театрів світу 

1946-го -  Джанні Версаче, італійський модельєр. що заснував в1978 році марку  Versace, під якою випускається елітний  одяг, аксесуари, косметика, парфуми та меблі. 

1951 - Галябарда Степан, український поет-пісняр.

1973 - Моніка Селеш, американська тенісистка.

1977 - Путря Олександра Євгенівна, українська (радянська) художниця, яка в дитячому віці створила велику кількість творів мистецтва (1989).

1978 - Неллі Фуртаду, канадська співачка, автор пісень і акторка португальського походження. Лауреатка «Ґреммі» 2001 року за найкращий поп-вокал («I'm like a Bird»).

1981 - Брітні Спірз, американська поп-діва.