23 листопада — 327-й день року (328-й у високосні роки) у григоріанському календарі. До кінця року залишається 38 днів. 

Міжнародний день акварелі.

 Грузія: День Святого Георгія, покровителя Грузії (неробочий день)

Японія: День подяки за працю (неробочий день)

Греція: День Геродота

Казахстан: День дорожньої поліції.

Литва: День воїнів. (1918)

 Бразилія: День інженера-електрика.

 Португалія: День інженера.

День Фібоначчі, 

Міжнародний день боротьби з безкарністю.

У США - День "З'їж журавлину", 

День еспресо,

 День горіхів кеш’ю,

День кукурудзи. 

Іменини

Олексій, Олександр, Борис, Анна, Іван, Денис, Михайло, Костянтин, Ольга, Микола, Петро, Георгія. 

Народились

1527 - Лі Чжі, один з найбільш оригінальних і суперечливих мислителів китайського середньовіччя, історик, письменник і літературний критик періоду занепаду династії Мін.

1876 - Мануель де Фалья, іспанський композитор.

1887 -Борис Карлофф (Вільям Генрі Пратт), британський актор

1887 - Генрі Мозлі, британський фізик, один з основоположників рентгенівської спектроскопії та ствердження концепції атомного номера у фізиці і хімії.

1927 - Гай Матісон Девенпорт, американський письменник, перекладач, поет, есеїст, художник. Перша збірка оповідань Гая Девенпорта «Татлін!: Шість історій» з ілюстраціямі автора вийшла в 1974.

1966 - Венсан Кассель, французький кіноактор (Чорний лебідь, Дванадцять друзів Оушена, Доберман, Ненависть). Сьогодні 54-а річниця.

1992 - Майлі Сайрус, американська актриса («Ханна Монтана»), співачка («Breakout»). Сьогодні 28-а річниця.

Події

У 1852 році в Англії були введені перші поштові скриньки. 

1868 - Француз Луї Дюко дю Орон запатентував «трихромію» — фотопроцес повного циклу, що включав зйомку негативів через зелений, помаранчевий та фіолетовий світлофільтри, їх позитивний друк на трьох тонких желатинових пластинах і їх наступне з'єднання для отримання повнокольорового зображення.

1889 - В салуні "Пале-Роял" в Сан-Франциско встановлено перший у світі музичний автомат. Пристрій, зконструйований Луїсом Глассом, представляв собою фонограф Едісона з чотирма змінними свинцевими трубками, на котрих було записано музичні композиції, які можна було відворювати після кидання клієнтом 5-центової монети у спеціальну щілину. За перші півроку експлуатації музичний автомат приніс власнику салуну прибуток в 1 тисячу доларів.

У 1921 році президент США Уоррен Хардінг заборонив лікарям прописувати хворим пиво як ліки й обходити тим самим "сухий закон".

У 1923 американський винахідник і підприємець, підполковник армії США, засновник компанії з виробництва бритв "Schick Dry Shaver" Якоб Шик запатентував першу електробритву.

У 1934 році на центральних дорогах Америки і Європи стали встановлювати недавно винайдені світловідбивачі для розділових смуг.

У 1954 році в США "Дженерал Моторс "випустив свій 50-мільйонний автомобіль - позолочений спортивний двомісний закритий"Шевроле".

У 1981 році в Китаї був дозволений приватний бізнес.

23 листопада 2004 року компанія "Blizzard Entertainment" випустила у світ нову "іграшку", яка спричинила фурор на ринку комп'ютерних ігор, ставши вже дев'ятим для компанії рекордом у розряді "найбільш продавана гра".

Пісня дня

1966 - У Лос-Анжелесі відбулась прем'єра фільму «Розкрутка», 22-го музичного фільму за участю Елвіса Преслі, в котрому він зіграв рокера, на ім'я Майк Макой, фаната автомобільних перегонів, який подорожує Америкою зі своєю групою і протистоїть чарам трьох красунь, що безуспішно намагаються привчити рокера до осілого життя. Фільм, знятий режисером Норманом Торогом, рекламувався під гаслом "Елвіс тисне на газ і в нього нема часу на забави", мав шалений успіх у публіки, але був досить холодно прийнятий критиками.