28 жовтня - 301-й день року (302-й у високосні роки) у григоріанському календарі. До кінця року залишається 64 дні.

Всесвітній день дзюдо. (2010)

Міжнародний день анімації. (2002)

День любителів плюшевих тварин.

Міжнародний день креольської мови та культури.

Національні

Україна:

День визволення України від фашистських загарбників.

День рятувальника

День бабусь та дідусів. (2018)

Чехія: Національне свято Чеської Республіки. Проголошення Незалежності Чехословацької держави (1918), у Греції і на Кіпрі: День Охі. (1940)

США: Національний день працівників першої допомоги. Національний день шоколаду. День першого реагування,  День іммігрантів.

в Австралії - День захисту дітей, 

у Венесуелі - День інженера, 

в Індонезії - День клятви молоді,

у Бразилії - День державних службовців.

Іменинники: Денис, Іван, Лукіян (Лука), Єфимій.

Події

28 жовтня 1237 вперше був в історичних документах згаданий Берлін. Тобто, це - День народження міста. 

У 1492 році Колумб висадився на Кубі.

У 1886 році відбулося офіційне відкриття статуї Свободи в Нью-Йорку. Вона подарована Францією на честь столітньої річниці незалежності США і на знак дружби між двома державами. Статуя прибула до Нью-Йорка 17 червня 1886 року на борту французького пароплава «Ізері». Транспортувалася в розібраному вигляді - була розділена на 350 частин, упакованих у 214 ящиків. Впродовж чотирьох місяців її збирали і монтували на гранітний п'єдестал перед будівлею суду на території форту Вуд. Статуя Свободи є символом США. Богиня Свободи тримає факел у правій руці і подобу книги (таблички) в лівій. Напис на табличці твердить "JULY IV MDCCLXXVI" ("4 липня 1776") - дата підписання Декларації Незалежності. Одна нога статуї спирається на розбиті кайдани. Сім зубців в її короні символізують сім морів або сім континентів. Висота від землі до кінчика факела - 93 метри, висота самої статуї, від верху п'єдесталу до факела – 46 метрів. Статуя була побудована з тонких листів міді, викарбуваних у дерев'яних формах. Сформовані листи потім були встановлені на сталевий каркас. У 1886-1916 роках Статуя Свободи була доступна туристам, які могли забратися на саму її вершину. З корони статуї відкривався великий краєвид на нью-йоркську гавань. Зараз відкрито лише сходи на п'єдестал. Всередині цоколя розташований Музей заселення Америки та історії самої статуї. За більш ніж вікову історію статуї її кілька разів ремонтували й удосконалили. Останні великі роботи проходили в 1986 році, до Дня сторіччя Статуї Свободи. У 1984 році вона була внесена до списку об'єктів, що перебувають під особливою охороною ЮНЕСКО. 

1913 - відкрито трамвайний рух у Вінниці.

У 1914 році фірма «Kodak» оголосила про початок роботи над створенням технологій кольорової фотографії.

У 1965 році в США був відкритий найбільший монумент у світі, 192-метрова сталева арка "Ворота на захід". Загальна вартість проєкту склала 30 мільйонів доларів. Арка складається зі з'єднаних зварюванням 43 сегментів трикутного перетину. Споруджена з нержавіючої сталі, вона стала найвищим монументом у США і видна з відстані тридцяти миль. Арка здатна витримувати землетруси в 5-6 балів та сильні вітри. Як стверджують проєктувальники, ця монументальна сталева веселка, висотою в 192 метри, повинна простояти рівно тисячу років. Що з нею трапиться, після цього терміну, залишається лише здогадуватися.

Народились 

1845 - Зигмунт Врублевський, польський фізик. Навчався в Київському університеті.

1854 - Жан Марі Гюйо, французький філософ, етик, поет.

1955 - Білл Ґейтс, засновник і голова ради директорів корпорації «Майкрософт».

1967 - Джулія Робертс, американська акторка.

1972 - Бред Пейслі, американський кантрі-співак та автор пісень.

День, коли все зроблене - й особливо незроблене - свого часу, повертається до нас і вимагає завершення.