9 листопада  - 314-й день року за Григоріанським календарем - до закінчення року залишилось 52 дні. 

Іменинники - Андрій, Капітоліна, Марк, Нестор.

Міжнародний день проти фашизму, расизму та антисемітизму, Міжнародний день рекордів Гіннеса,

В Україні відзначають День української писемності й мови. 

Україна: Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва

Камбоджа: день незалежності (1953)

в Азербайджані - День прапора, 

в Кампучії - День незалежності, 

в Німеччині - Доленосний день.

Індія: свято Дівалі.

Болівія: День Черепів. (Dia de los ñatitas)

Німеччина, Австрія, Швейцарія: День винахідників.

Бразилія: День моделювання та Національний день готелів. 

США: Національний день грецького йогурту.

Події

1825 - у Шотландії починає роботу перший рефлекторний прожектор

1906 - американська компанія International Radio Telecommunications уперше передає новий сигнал про допомогу, відомий як SOS

1907 - Трансвааль підніс британському королю Едуарду VII алмаз «Куллінан» - найбільший з усіх, знайдених доти

1911 - парижанин Жорж Клод запатентував неонову рекламу

1967 - у Сан-Франциско вийшов з друку перший примірник «Rolling Stone», журналу не тільки про саму музику "...але й все, що з нею так чи інакше пов'язане".

1983 - Американські газети опублікували повідомлення про секретний договір між компаніями IBM та Hitachi, згідно з котрим для уникнення офіційного судового позову остання погодилась виплатити IBM 300 мільйонів доларів як компенсацію за вкрадене Hitachi програмне забезпечення.

1997 - в Україні вперше відзначили День української писемності та мови.

2000 - Невідомий прихильник творчості Пабло Пікассо купив через інтернет на аукціоні Christie’s картину "Жінка зі складеними руками", заплативши за неї 55.6 мільйона доларів.

Народились

1801 - Гейл Борден, американський філантроп, бізнесмен і винахідник, який розробив методи довготривалого зберігання харчових продуктів. Зокрема, відкрив метод приготування згущеного молока

1891 - Федір Ернст, український історик, мистецтвознавець, музеєзнавець.

1905 - Еріка Манн, німецька актриса, письменниця і журналістка. Старша дочка письменника Томаса Манна.

1905 - 95 років від дня народження Роберта Франка (1924-2019), один із найвідоміших фотографів ХХ століття. Роберт Франк народився у Швейцарії, але в 1947 році емігрував до США, де прославився книгою фотографій «Американці», в якій представлені фото його масштабної подорожі через усі Сполучені Штати. Згодом Франк був автором фотографій для журналів Harper’s Bazaar, Life, Vogue та режисером фільмів «Мені і моєму брату», «Цукрова гора» та інших робіт.

1912 - Віктор Івченко, український кінорежисер.

1913 - Хеді Ламарр (Хедвіга Кіслер), австрійська й американська кіноакторка єврейського походження - вершиною її кінокар'єри став фільм Де Мілля «Самсон і Даліла» 1949 р. Ламарр відома ще й тим, що стоїть біля витоків розвитку систем бездротової передачі даних, - у серпні 1942 р. разом з авангардним композитором Дж. Антейлом вона отримала патент США «Секретна система зв'язку». Ці винаходи зараз широко використовуються в мобільній телефонії, Wi-Fi і GPS

1934 - 20 грудня 1996 - Карл (Едуард) Саган, американський астроном, один з основоположників космічної біології, популяризатор астрономії, письменник, лауреат Пулітцерівської премії (Дракони з Ідена, [1974]; Космос, Мільярди зірок...).

1941 - 6 вересня 1990 - Том Фогерті, американський рок-музикат, гітарист, співак, композитор (Creedence Clearwater Revival: Bad Moon Rising, Down on the Corner, Proud Mary, Lookin’ Out My Back Door, Up Around the Bend; соло: Goodbye Media Man, Lady of Fatima, Beauty is Under the Skin, Joyful Resurrection).

1984 - Дельта Лі Гудрем, австралійська співачка («Wings») і актриса («Сусіди»). Сьогодні 36-а річниця.

Цікавий факт:

А ви знали, що перший електронний лист був надісланий у 1971 році?

Електронний лист надіслав Рей Томлінсон (американський програміст), який винайшов систему електронної пошти. Символ “@” використовувався для позначення того, що електронний лист було надіслано людині, а не машині (комп’ютеру). Шкода, що він не пам’ятає точного повідомлення, яке він тоді надіслав.