Новини

«16 днів проти насильства»: вінницькі школярі відвідали апеляційний суд і взяли участь у симуляції судового процесу

2 грудня 2024, 10:41

Метою заходу є формування у молоді розуміннях своїх прав та обов’язків, а також надання знань із таких важливих тем, як здоровий спосіб життя, медіаграмотність і кібербезпека.

Як зазначається на сайті Вінницької міської ради, 20 школярів ВМТГ, учасників дитячого громадського об'єднання «Громадське представництво уповноважених з прав дітей (дитячих омбудсменів)» відвідали Вінницький апеляційний суд. Цей захід став частиною Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», яка щорічно проходить із 25 листопада по 10 грудня. Її головна мета – привернути увагу до проблеми насильства та важливості об’єднаної боротьби з його різними формами.

У межах акції школярі мали змогу ознайомитися з роботою апеляційного суду. Під час екскурсії їм розповіли про основні завдання та повноваження суду, а також його роль у розгляді важливих справ.

Зокрема учасники заходу взяли участь у симуляційній грі з відтворення судового процесу. На час події вони стали «суддями», «обвинувачами», «адвокатами» та «свідками» у вигаданій справі щодо домашнього насильства. Для цього їм були роздані ролі та інформація про персонажів, їхнє оточення і ситуацію, з якою стикнулися. Така симуляція дозволила старшокласникам не тільки продемонструвати свої творчі здібності, а й пізнати нормативно-правові акти, що стосуються захисту від насильства, а також принципи правосуддя.

Цей захід став важливою частиною просвітницької роботи, яку проводить «Громадське представництво уповноважених з прав дітей». Метою цього об’єднання є формування у молоді розуміння своїх прав та обов’язків, а також надання знань із таких важливих тем, як здоровий спосіб життя, медіаграмотність і кібербезпека.

Особливо важливо, що самі учні стали ініціаторами та організаторами цього заходу, що підтверджує ефективність принципу «діти – дітям», коли молодь, звертаючись до своїх однолітків, може активно впливати на формування здорових суспільних норм, каже головна спеціалістка відділу виховання та позашкільної роботи Вікторія Даценко.

«Завдяки таким ініціативам, школярі не тільки отримують практичні знання з правознавства, а й стають більш свідомими громадянами, здатними захищати свої права та права інших. Важливим є й те, що участь у таких заходах допомагає молодим людям розуміти важливість боротьби з насильством у всіх його проявах і формувати активну позицію в соціумі», – ​зауважила вона.

По завершенню заходу голова дитячого громадського об'єднання «Громадське представництво уповноважених з прав дітей (дитячих омбудсменів)» Сергій Музичук повідомив, що подібні заходи допомагають розвивати у молоді культуру правової свідомості, а також сприяють поширенню ідей толерантності та взаємоповаги.

Поділитися :