Екологи закликають орендарів, громади та органи місцевого самоврядування об’єднати зусилля для поліпшення стану водних об'єктів.
Спеціалісти відділу екологічного нагляду (контролю) водних ресурсів продовжують обстеження водойм Вінницької області, зазначають у тг-каналі ДЕІ у Вінницькій області. Спостереження показують тривожні результати.
Більшість водних об’єктів регіону стрімко міліють і частково пересихають. Орендарі, відповідальні за утримання водойм для рибництва, рекреації та інших цілей, занепокоєні через різке зниження рівня води. Воно ускладнює ведення господарської діяльності: погіршуються умови для вирощування риби, втрачаються місця для відпочинку, збільшуються витрати на очищення водойм та підтримання балансу в екосистемах.
На обміління водних об’єктів впливає багато чинників. Основними причинами є такі:
"Таку ситуацію можна стабілізувати шляхом впровадження заходів для очищення замулених водойм; посилення контролю за господарською діяльністю в прибережних зонах; модернізації систем для управління водними ресурсами; активним залісненням та покращенням зелених зон навколо водойм для зменшення випаровування", – наголошують екологи.