Розповідь про роботу над туристичним маршрутом Camino Podolico, що починається у Вінниці, увійшла в ТОП-20 міжнародного конкурсу «Історії Днів європейської спадщини», який проводить Рада Європи. Автори проєкту з розвитку Подільського шляху святого Якова матимуть шанс отримати грант до 10 тисяч євро вже цієї весни.
Участь у конкурсі історій взяла Валентина Пікульська, головна спеціалістка відділу розвитку туризму департаменту маркетингу міста і туризму Вінницької міської ради, яка з 2021 року координує проєкт Camino Podolico. Це культурно-пізнавальний та екологічний маршрут з Вінниці до Кам’янця-Подільського через Бар на зразок Шляхів святого Якова, які проходять через усю Європу та ведуть до міста Сантьяго-де-Компостела в Іспанії.
«Під час написання цієї історії я згадувала усю роботу, яка була пророблена нами у 2021 році. Це був нелегкий шлях – створити культурний маршрут з “нуля” й зацікавити громади і місцевих мешканців брати участь у проєкту, ба більше - популяризувати маршрут серед українських шанувальників ідентичних маршрутів у Європі. Сама реалізація грантового проєкту за підтримки Українського культурного фонду зайняла менше пів року, але нам вдалося створити чудовий туристичний маршрут за цей короткий термін і залучити до нього сотні пілігримів у тестовому сезоні. Я сподіваюся, що нам вдасться прокласти шлях далі після завершення війни. Ми плануємо подати на грантовий конкурс Ради Європи експедицію громадами і зйомки відеофільмів – сподіваємося, що пройдемо з цим на фінальний етап», – поділилася Валентина Пікульська.
Всього у рамках конкурсу історій Днів європейської спадщини опублікували 123 розповіді учасників з України (цьогоріч – цілих шість історій), Албанії, Вірменії, Болгарії, Хорватії, Чехії, Фінляндії, Франції, Грузії, Греції, Італії, Литви, Мальти, Чорногорії, Нідерландів, Північної Македонії, Норвегії, Польщі, Португалії, Молдови, Румунії, Сербії, Словенії, Іспанії, Швеції та Англії.
«Через місяць маємо подати розширену заявку і тримати кулаки, щоб увійти до десятки переможців. Але потрапляння у 20 найкращих історій цього року вже надзвичайно важливе для розвитку проєкту Camino Podolicо. Цей маршрут затребуваний навіть нині, коли через війну ми були змушені поставити проєкт на паузу. Долучені громади не перестають шукати можливостей для розвитку цієї ініціативи, щоб у майбутньому продовжити його до кордону з ЄС та увійти до Європейської федерації Шляхів святого Якова», – каже директор департаменту маркетингу міста та туризму Олександр Вешелені.
Нижче публікуємо історію Валентини Пікульської про створення маршруту Camino Podolico, що увійшла в двадцятку найкращих в конкурсі Ради Європи. Англомовну версію цього тексту можна прочитати на сайті Днів європейської спадщини за посиланням.