Окрім того, сьогодні, 10 травня, була також підписана Тристороння угода між Карлсруе, Нансі та Вінницею.
Як повідомляють на сайті Вінницької міської ради, розпочали сесійне засідання з вступного слова мерів трьох європейських міст та вшанування пам'яті хвилиною мовчання всіх загиблих у російсько-українській війні, а також двох полеглих вінничан, з якими громада прощається саме сьогодні – 21-річним Назарієм Гринцевичем та Олегом Остапенком.
Засідання позачергової сесії продовжилось гімнами трьох країн: України, Франції та Німеччини.
«Сьогодні у Вінниці відбувається історична подія для трьох європейських громад. Ми ратифікуємо Угоду про побратимство між Вінницею і Нансі та Тристоронню угоду між містами-побратимами Карлсруе, Нансі, Вінницею. Символічно, що ця подія відбувається саме у травні, коли Україна, як і вся світова спільнота, відзначає День Європи. Близько 20 років ми, як територіальна громада, дотримуємося європейського вектора розвитку. Яскравим свідченням цього стало щорічне святкування Дня Європи з 2007 року. І це свято для вінничан було таким же масштабним, як і День міста, на яке приходили сотні тисяч людей: вінничан і гостей міста. Сьогодні Україну і Європу єднають не тільки географія і кольори наших прапорів, нас єднають спільні цінності, прагнення до демократії, свободи та верховенства права», - зазначив у своєму вступному слові Вінницький міський голова Сергій Моргунов.
Він також відзначив, якою важливою та неоціненною є допомога європейських партнерів, зокрема
громад Карлсруе та Нансі, для України у воєнний час. Підтвердженням співпраці слугує нагорода «Сила партнерства», яку Вінниця та Карлсруе отримали під час саміту мерів у Кишиневі. Міський голова згадав і про перші результати співпраці Вінниці з містами Нансі та Карлсруе у сфері охорони здоров’я, протезування і реабілітації, урбаністики, екології, освіти.
З вітальним словом виступив і мер французького міста Нансі Матьє Кляйн.
«Це велике задоволення і велика честь знову завітати до Вінниці. Вдячний меру Карлсруе, завдяки якому стала можлива наша угода про побратимство з Вінницею, адже саме він став її ініціатором, – сказав Матьє Кляйн. – Франція і Німеччина – дві країни, які є засновницями Європейського Союзу. Саме тому ці дві держави зараз підтримують Україну і шанують той факт, що вона є на захисті також і наших країн. Рада міста Нансі проголосувала за ратифікацію угоду про партнерство між нашими містами у грудні минулого року. І ми можемо пишатися тим, як за такий короткий період ми змогли втілити багато спільних проєктів: стажування молоді, очищення води, співробітництво університетів. Особливо важливим для нас є співпраця щодо лікування ветеранів, протезування та ортезування. Хотів би виразити підтримку Україні від Європи».
Слова мера Нансі підтвердив його колега, очільник міста Карлсруе Франк Ментруп.
«Через рік після свого попереднього візиту я радий бути у Вінниці знову. Минулого року ми ратифікували партнерство і я хочу подякувати вам від імені всіх наших містян за цю можливість. І цього разу ми можемо укласти вже тристороннє партнерство. Наступного року ми відзначаємо 70-річчя успішного партнерства між Карлсруе та Нансі. Вважаю, що політика співробітництва має здійснюватися не лише на рівні націй, але й на рівні громад. Немає сильної держави і сильної демократії без сильних міст і мешканців. Ми прагнемо залишатися солідарними та підтримувати один одного і надалі», – зазначив Франк Ментруп.
На важливості європейських цінностей та партнерстві між містами та країнами наголосили і Надзвичайний і Повноважний Посол Французької Республіки в Україні Гаель Весьєр та заступник Посла Німеччини в Україні Тім Пранге. Вони також засвідчили свою підтримку Україні у непростий час боротьби з агресором.
Після цього мери міст Вінниці та Нансі урочисто ратифікували угоду про побратимство. Згодом до них долучився і мер Карлсруе, щоб засвідчити Тристоронню угоду Карлсруе-Нансі-Вінниця.
«Угода про побратимство є знаком справжньої солідарності та взаємної підтримки. Наші міста прагнуть розробляти конкретні стійкі проєкти на теми: демократія участі, екологічні трансформації, здоров'я, культура, освіта, спорт, університети, інновації, економіка та міжнародна солідарність», – йдеться у тексті Угоди про побратимство з Нансі. У Тристоронній угоді до цих напрямів співпраці додаються також урбаністика, партисипація, соціальний розвиток, економічна стійкість громад, підприємництво.
Наостанок очільники міст-побратимів спільно з директоркою з розвитку мережі Вінницького регіону АТ «Укрпошта» Оксаною Шабановою погасили символічну марку з серії «Побратими», яка присвячена дружнім для Вінниці містам. На марці зображено серце, що тримають долоні, забарвлені у стяги Франції та України, а також архітектурні символи Вінниці та Нансі.
Марка, яку презентували, має назву «Ніхто не чіпатиме мене безкарно!». Ця фраза є девізом міста Нансі. Гасло також яскраво характеризує й український народ, його героїчний дух, рішучість і непохитність в прагненні захистити рідну землю від рашистської навали.
Фото: Місто над Бугом