Ця реформа є частиною комплексного оновлення загальної середньої освіти за концепцією «Нова українська школа». Так, вже з 2027 року учні зможуть обирати профіль навчання та предмети, керуючись власними інтересами та планами на майбутнє.
«Профільна» – саме такою має стати старша школа в Україні вже у 2027 році. Реформу старшої школи підтримують 85% українських старшокласників, на Вінниччині цей показник навіть вищий. Про це свідчать результати всеукраїнського соціологічного дослідження, яке провів КМІС.
Вчора, 14 листопада, в обласному центрі пройшли громадські обговорення реформи старшої школи та особливостей її впровадження у Вінницькій області.
Тобто учень зможе обрати – або продовжувати навчання в академічному ліцеї, щоб надалі вступати до вишу, або здобувати професійно-технічну освіту.
"Що концептуально змінюється? Те, що діти мають можливість робити три вибори. Вони обирають профіль, за яким вони навчаються. У межах цього профілю вони можуть обрати предмети, за якими вони хочуть поглиблено вчитись. І третій рівень вибору - це вони ще обирають курси поза межами профілю, але які для них цікаві. Він може обрати, спробувати, зорієнтуватися в циклі 10 класу і переобрати профіль на 11-12 рік", – розповіла Надія Кузьмичова, заступниця міністра освіти і науки України.
"Щодо початкової школи – у нас є чудовий результат. У кого є маленькі діти, розуміють: якщо дитина з радістю йде в школу і, коли повертається, оченята в неї горять, значить, це є успіх даного процесу. Тепер відбуватиметься заключний етап реформи, що стосується старшої школи", – директор обласного департаменту гуманітарної політики Володимир Буняк.