В межах семінару учасники також побували в індустріальних парках Вінниці, де нині активно розвивається промисловість та будуються нові заводи.
Як інформують на сайті міської ради, наприкінці листопада у Вінниці відбувся семінар для стипендіатів SUR-PLACE 2024 «Децентралізація як шанс для українських регіонів. Досвід Вінниці та перспективи на майбутнє».
Захід організований за підтримки Фонду Конрада Аденауера та інформаційної підтримки Вінницької міської ради.
Перед учасниками семінару виступила директорка департаменту відновлення та розвитку Вінницької міської ради Ольга Ремешевська. Вона розповіла про вплив реформи децентралізації на Вінницьку громаду та успішні кейси розвитку в цьому контексті.
Зокрема йшлося про пріоритети Вінницької міської ради, які стали ключовими в період повномасштабної війни – безпека та оборона, стійкість, турбота.
«У нашому місті процеси реорганізації міського простору стартували раніше, ніж в інших містах. До такої реформи, як децентралізація, Вінниця підійшла вже з готовою стратегією та баченням подальшого розвитку, зокрема в частині створення сучасної транспортної інфраструктури та тепломодернізації, які вдалося успішно реалізувати і вдосконалювати протягом цього часу. Зрештою, за результатами щорічного муніципального опитування, Вінниця очолювала рейтинг найкомфортніших міст для життя в Україні й суттєво вплинула на це реформа децентралізації та можливості, які вона відкрила перед громадами. Найвищі показники ми маємо у різних напрямах міської інфраструктури – це тротуари і дороги, громадський транспорт та вуличне освітлення, вінничани також задоволені екологією та доступністю для людей з інвалідністю. Високо оцінюють вінничани заклади освіти, культури, медицини, а також розвиток промисловості. Жителі міста також називають Вінницю красивою, доглянутою та економічно розвиненою. Важливо, що такі результати стали можливими завдяки командній роботі міської влади та залученості громадян», – зазначила Ольга Ремешевська.
Вона також детально розповіла про розвиток безбар’єрного середовища в громаді, а ще про енергоефективні заходи, які впроваджує міська влада та яким чином стимулює до «зеленого» переходу бізнес, як підтримують ці процеси на базі комунальних підприємств та житлового сектору.
В межах семінару учасники також побували в індустріальних парках Вінниці, де нині активно розвивається промисловість та будуються нові заводи.
Учасниця семінару зазначила, що їй було цікаво дізнатися про досвід нашої громади в ході реалізації однієї з ключових реформ в Україні.
«Захід був спрямований на обмін досвідом і пошук нових підходів для посилення спроможності громад. Це унікальна можливість долучитися до обговорення однієї з ключових реформ в Україні і мені було цікаво дізнатися про досвід Вінниці», – сказала вона.