Це вже другий пандус, встановлений в Деснянського старостинському окрузі з початку року. Конструкцію встановили коштом бюджету Вінницької міської територіальної громади.
Як повідомляють на сайті Вінницької міської ради, пандус, який стане в пригоді не лише людям на кріслах колісних, а й батькам з дитячими візочками та людям старшого віку, облаштували біля першого під’їзду багатоквартирного будинку на вулиці Лесі Українки, 3.
Загалом на пріоритет «Турбота» цьогоріч у бюджеті громади передбачено понад 800 мільйонів гривень, а це – 27 % коштів, які не входять до захищених статтей.
«В першому під'їзді багатоквартирного будинку на вулиці Лесі Українки, 3 проживають дві людини з інвалідністю. Тому я звернулась до департаменту житлового господарства і ось ми маємо уже готовий пандус. Він значно полегшив пересування як людей з інвалідністю, так і старшого віку, які також проживають тут», – розповідає староста Деснянського старостинського округу Галина Обливач.
Це вже друга така конструкція, яку встановлюють в Деснянському окрузі з початку року. Раніше ще один пандус облаштували біля п’ятого під’їзду багатоповерхівки на вулиці Лесі Українки, 5.
А загалом, цьогоріч у Вінницькій громаді на замовлення департаменту житлового господарства міськради встановили вже 11 пандусів та три підйомники.
Крім уже двох зазначених пандусів у Десні, такі конструкції також встановили за адресами:
Крім того, біля під'їздів багатоповерхівок, де через обмаль місця не можна облаштувати звичайні пандуси, встановили три підйомники. Зокрема, такі конструкції облаштували біля третього під'їзду багатоповерхівки на вулиці Академіка Янгеля, 58, біля третього під'їзду житлового будинку на вулиці Дачна, 3 та біля другого під'їзду на вул. Хмельницьке шосе, 53.
Наразі працівники підрядних організацій завершують встановлення пандусів біля третього під’їзду багатоповерхівок на вулиці Марії Литвиненко-Вольгемут, 23, а також біля будинку на вулиці Павла Корнелюка, 2.
Як зазначає директор департаменту житлового господарства міськради Віталій Місецький, усі пандуси в житловому секторі міста встановлюють виключно бюджетним коштом в межах продовження реалізації заходів зі створення безбар’єрного простору.
«Ми маємо дбати про те, щоб усі мешканці нашої великої громади могли безперешкодно пересуватися. Тому продовжуємо виправляти радянський спадок, коли житлові будинки зводили без врахування потреб людей з інвалідністю», – каже Віталій Місецький.
Якщо мешканці багатоквартирного будинку бажають, щоб біля під’їзду їхнього житлового будинку з’явився пандус, вони можуть звернутися до департаменту житлового господарства. Номер телефону: (0432) 59-51-24. Рішення про облаштування такої конструкції ухвалюватимуть на підставі того, чи проживають у будинку маломобільні групи населення, а також зважаючи на технічні та фінансові можливості.
Фото: Вінницька міська рада