Такі поточні ремонти колодязів проводять щороку, аби не лише зміцнити їхні зовнішні конструкцій та здійснити належний благоустрій, а й покращити загальні характеристики води.
Як інформують на сайті міської ради, відповідно до заявок, протягом літа у приватному секторі Вінниці планують оновити 23 криниці загального користування, що знаходяться на територіях 15 квартальних комітетів.
«В умовах воєнного стану кринична вода є важливим стратегічним ресурсом. Це наш природний запас на випадок блекаутів чи інших непередбачуваних ситуацій, – підкреслила голова Асоціації Наталія Панчук. – Тому, попри всі труднощі та обмежене фінансування, маємо дбати про джерела питної та технічної води, якими наразі є колодязі. Ремонту підлягають ті із них, які мають суттєві пошкодження навісів чи хатинок, потребують оновлення металевих конструкцій чи підмостків, заміни відер, ланцюгів тощо».
Нині працівники підрядної організації на своїй базі завершують усі необхідні зварювальні та інші підготовчі роботи і приступають до виконання ремонтів безпосередньо на об’єктах.
«Свідченням завершення такої роботи є безпечність усіх конструкцій колодязя, як то кажуть, – від лави до дашка, а також їх свіжий естетичний вигляд, що заграє новими фарбами, – каже Наталія Панчук. – Крім того, після завершення ремонту підрядник здійснює процедуру очищення води. А заразом фахівці Держспоживслужби беруть її проби, щоб дослідити на предмет шкідливих витоків із каналізації чи вигрібних ям. Про результати аналізу води населення повідомляють в оголошенні, яке розміщують на криниці».
Зауважимо, роботи зі знезараження колодязів у Вінниці здійснюють двічі на рік. Так, нещодавно завершилося весняне хлорування, а вчергове такий захід традиційно проведуть восени. Якщо ж у населення є пропозиції щодо покращення структурних елементів криниць загального користування, в Асоціації просять подавати їх до своїх квартальних комітетів. Адже вже у липні буде формуватися відповідне замовлення до бюджету на наступний рік.
Нагадаємо, загалом у Вінниці налічується 617 колодязів, із них 450 знаходяться у приватному секторі міста.
Фото: Вінницька міська рада