Новини

У Вінниці працюють над покращенням якості води у Вишенському озері

24 червня 2026, 10:24

У місті триває робота над покращенням якості води у Вишенському озері та відновленням здатності місцевих водойм до самоочищення.

Робота триває в межах міжнародного проєкту, який об’єднує партнерів із дев’яти країн для впровадження сучасних рішень у сфері управління водними ресурсами та захисту прісноводних екосистем басейну Дунаю, йдеться на фб-сторінці Інституту розвитку міст.

Для Вінниці проєкт зосереджений на річці Вишня та двох її притоках, які сьогодні функціонують як дощова каналізація. Саме вони наповнюють Вишенське озеро. За словами фахівців, вода у річці Вишня забруднюється міським стоком, а природні механізми очищення водойми поступово втрачаються.

Наразі проєкт перейшов до етапу планування природоорієнтованих рішень. Зокрема, йдеться про створення природних фільтраційних зон, які допомагатимуть очищувати воду перед її потраплянням до озера. В Інституті розвитку міст зазначають, що невдовзі оприлюднять більше деталей щодо реалізації проєкту та запланованих заходів.

Поділитися :