Серед питань розглянули: виконання ініціативи щодо квот родинам полеглих Захисників для відвідування закладів культури, питання надання повного переліку документів необхідно зібрати у випадку смерті військового, розробку та погодження тексту, який озвучуватимуть під час проїзду колони «на щиті» та проголосували за внесення змін до Положення Ради.
Як повідомляють на сайті Вінницької міської ради, 30 жовтня відбулось четверте засідання ради родин загиблих (померлих) Захисників і Захисниць при міському голові. Це консультативно-дорадчий орган, який очолює мати полеглого азовця, оборонця Маріуполя Вікторія Колмикова. На порядок денний винесли чотири питання, які обговорили члени ради та запрошені: заступниця міського голови Галина Якубович, представники муніципалітету та Вінницького об’єднаного міського ТЦК та СП.
Про виконання ініціативи щодо квот родинам полеглих Захисників для відвідування закладів культури, яку члени Ради висловили на минулому засіданні, розповів директор департаменту культури ВМР Максим Філанчук.
«Ми провели відповідну роботу та обговорили з керівниками закладу виділення квот для безкоштовного відвідування афішованих, тобто запланованих самими закладами, культурних та мистецьких заходів. На кожен захід для родин полеглих Захисників виділятимуть безплатні квитки. Залежно від закладу, це буде 5-10 або більше квитків на кожну подію. Йдеться про муніципальний кінотеатр “Родина”, міський палац мистецтв, в тому числі на заходи, який заклад проводить в інших приміщеннях, Вінницьку обласну філармонію, театр імені М. Садовського, обласний театр ляльок. З цими устакновами ГО "Об’єднання родин Незламні" підписали меморандум», – зазначив Максим Філанчук.
Представник Ради напряму зв’язуватиметься із закладом, щоб домовитися про візит. Члени сім’ї загиблих зможуть забрати квитки в касі.
Окрім того, на зустрічі обговорили питання надання повної інформації, які документи необхідно зібрати у випадку смерті військового. Представниця Вінницького об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки Ірина Зелінська повідомила, що з їхнього боку буде розроблена брошура – дорожня карта з покроковим алгоритмом дій родини Захисника, яка містить контактні номери телефону і переліком документів. Її об’єднають з розширеним довідником від департаменту соціальної політики ВМР.
«Вважаємо, що розроблення інформаційних матеріалів з контактними даними структур, які потрібні родинам загиблих, – це дуже важлива та доречна ініціатива. Такі матеріали ми надаємо родинам разом із сповіщенням про загибель військовослужбовця, що дасть можливість родині краще орієнтуватись в почерговості збору потрібних документів. Наразі ми доповнюємо і розширюємо брошури-довідники, де родини зможуть побачити, що вони мають оформити саме в ТЦК та СП. Також ми надаємо інформаційні матеріали, які нам передав департамент соціальної політики ВМР», – розповіла Ірина Зелінська.
Членів Ради Ірина Зелінська ознайомила з екземплярами таких сповіщень і довідників. Після розгляду було запропоновано додати до таких матеріалів інформацію від органів соціального захисту.
Обговорили присутні й доручення, які були поставлені на минулому засіданні. Йдеться про розробку та погодження тексту, який озвучуватимуть під час проїзду колони «на щиті», а також про присутність під час церемонії медичного працівника.
Також проголосували за внесення змін до Положення Раду. До документа додали пункт про те, що засідання мають проводитися за потребою, але не рідше ніж раз на квартал.
Серед іншого, члени Ради родин загиблих (померлих) Захисників і Захисниць розглянули питання про запровадження пам’ятного місця на кладовищах для відвідування членами родин полеглих воїнів, тіл яких немає; організації навігації на кладовищах, а також звернення від імені Ради до поліції з проханням проконтролювати дотримання правил громадського порядку на парковці біля Сабарівського кладовища.
«Багато питань на порядку денному, – це звернення, які надходили нам через електронний опитувальник. Він розміщений на сторінці Ради у фейсбуці. Рідні полеглих оборонців можуть залишити своє ПІБ, контактні дані та звернення щодо питань, які їх турбують. Ми розглядаємо їх разом із членами Ради, а згодом виносимо на засіданні. Жодне звернення не лишається без уваги», – говорить голова Ради родин загиблих (померлих) Захисників і Захисниць при міському голові Вікторія Колмикова.
Як підсумувала директорка департаменту соціальної політики ВМР Валентина Войткова, турбота про родини полеглих Захисників і Захисниць є пріоритетною. Потреби сімей системно відслідковують фахівці, рідним надають компенсації, пільги та гарантії, а інтереси сімей полеглих оборонців ефективно представляє Рада родин загиблих (померлих) Захисників і Захисниць при міському голові.
Фото: Вінницька міська рада