Новини

У Вінницькому центрі соцслужб з'являться фахівці, які працюватимуть у кімнатах допомоги постраждалим від домашнього насильства

25 жовтня 2024, 15:42

Працівники кризових кімнат зустрічатимуть, селитимуть та супроводжуватимуть людей, які постраждали від насильства, та знайшли прихисток у кризових кімнатах.

Як повідомляють на сайті Вінницької міської ради, відповідне рішення ухвалили сьогодні, 25 жовтня, під час чергового засідання сесії ВМР. 

У закладі вводять посади ще одного фахівця із соціальної роботи та соціального працівника у кризову кімнату соціально-психологічної допомоги людям, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. Це рішення відповідає пріоритету «Турбота» Вінницької міської ради.

«У Вінниці продовжують працювати кризові кімнати для людей, постраждалих від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. Вони надають тимчасовий прихисток жінкам та дітям, які зіштовхнулися зі своєю проблемою. Це безпечне місце, де вони можуть ізолюватися від кривдника та знайти допомогу фахівців», – зазначила директорка департаменту соціальної політики ВМР Валентина Войткова.

Кризові кімнати оснащені всім необхіднім для життя: санвузлом, меблями, необхідними предметами побуту. Вони розраховані на 18 ліжкомісць.

«Важливо, що діти та жінки знаходяться у кризових кімнатах абсолютно анонімно. Адреса цього місця перебування невідома нікому. Тому кризові кімнати абсолютно безпечні та захищені від кривдників. Окрім того, постраждалим там надають соціальні послуги, психологічну та правову допомогу», – додає директорка Вінницького міського центру соціальних служб Наталія Добровольська.

З початку 2024 року до кризових кімнат звернулися 29 жінок і 41 дитина.

До кризових кімнат можна звернутися за особистим зверненням, за направленням Вінницького міського центру соціальних служб, уповноваженого підрозділу органу Національної поліції.

У Вінницькому міському центрі соціальних служб нагадують, якщо ви стали свідком або зіткнулися з домашнім чи гендерно зумовленим насильством, звертайтеся:

  • 102 – номер екстреного виклику поліції;
  • 15-47 – урядова гаряча лінія з протидії домашньому насильству;
  • 116 111 або 0 800 500 225 – Національна гаряча лінія для дітей та молоді;
  • 116 123 або 0 800 500 335 – Національна гаряча лінія із запобігання домашньому насильству;
  • 0432 67 04 60 – Вінницький міський центр соціальних служб;
  • 098 900 15 60 – Денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі (Мобільні бригади соціально-психологічної допомоги людям, які постраждали від домашнього насильства).


Фото: ілюстративне

Поділитися :