Якщо ви стали свідками такого правопорушення, повідомляйте на гарячі лінії Цілодобової варти та Ситуаційного центру. Номери для звернень: 067 4102 101; 1560; 0800 60 1560.
Як зазначається на сайті Вінницької міської ради, містянам нагадують, що спалювання сухостою та відходів негативно впливає як на довкілля, так і на здоров’я людей, крім того – це порушення законодавства. З метою протидії таких правопорушень, у Вінницькій громаді продовжують працювати 8 мобільних груп, до складу яких входять працівники комунального підприємства «Муніципальна варта».
Часто про порушників повідомляють вінничани. Вони пишуть або телефонують на гарячі лінії «Цілодобової варти» та Ситуаційного центру, розповідає директор КП «Муніципальна варта» Віталій Чигур. За його словами, інспектори оперативно реагують на звернення.
«Згарище також є підставою для притягнення до відповідальності. Порушникам загрожує штраф відповідно до ст. 152 КУПаП за порушення вимог Правил благоустрою. Сума штрафів передбачає від 340 до 1360 грн для фізичних осіб. Починаючи з серпня наші мобільні групи моніторять ситуацію як у Вінниці, так і на приєднаних територіях. Ми також проводимо роз’яснювальні роботи з людьми і закликаємо не спалювати сухостій та відходи, а користуватися альтернативним варіантом – компостуванням, щоб не шкодити довкіллю та здоров’ю людей. Часто до нас звертаються люди з повідомленнями про порушників, тому що не хочуть дихати димом», – сказав Віталій Чигур.
Загалом інспектори КП «Муніципальна варта» виявили вже 15 порушень.
Якщо ви стали свідками спалювання відходів сухої рослинності, повідомляйте на гарячі лінії Цілодобової варти та Ситуаційного центру. Номери для звернень: 067 4102 101, 1560, 0800 60 1560.
Фото: Вінницька міська рада