Одним з інструментів підтримки вінницьких бджолярів став затверджений Порядок компенсацій на безповоротній основі.
Як повідомляють на сайті Вінницької міської ради, у Вінницькій громаді діє Програма розвитку аграрного сектору та забезпечення продовольчої безпеки ВМТГ на 2023-2025 роки. Вона передбачає кроки для забезпечення населення якісною продукцією від місцевого виробника, збільшення обсягів виробництва та створення стабільних економічних умов для здійснення господарювання. Одним з інструментів підтримки вінницьких бджолярів став затверджений Порядок компенсацій на безповоротній основі.
Станом на сьогодні, вже 40 пасічників скористалися фінансовою підтримкою на безповоротній основі від Вінницької міської ради. Як результат – кількість бджолосімей збільшилася на понад пів тисячі, як і обсяги виробництва меду та медової продукції.
“Один з ключових пріоритетів Вінницької міської ради – це економічна стійкість. Тож ми створюємо умови для того, щоб наші господарники могли працювати за будь-яких умов та примножувати результати своєї праці. За нашими даними, у громаді бджільництвом займається 61 особа. З них 50 пасічників мають пасіки на території ВМТГ та налічують 2143 бджолиних сім’ї, а решта 11 – ведуть господарство за межами Вінницької МТГ. 20 листопада поточного року ми завершили прийом документів на отримання фінансової підтримки на безповоротній основі у галузі бджільництва у 2023 році. У підсумку, фінансовою підтримкою скористалися 40 власників пасік нашої громади в розрахунку на 2014 бджолосімей”, – розповідає начальниця управління розвитку сільських територій департаменту економіки і інвестицій ВМР Наталія Павленко.
Також вона додала, що у 2023 році спостерігається позитивна динаміка в розвитку галузі. У поточному році до міської ради із заявами про реєстрацію пасік звернулось нових 9 пасічників, які мають 391 бджолину сім’ю. Також діючі пасічники громади збільшили свої пасіки на 173 бджолосім’ї.
Нагадаємо, що цьогоріч фінансовою підтримкою мали можливість скористатись фізичні особи, які є резидентами України та їх пасіки розташовані на території Вінницької громади у таких розмірах:
Фото: ілюстративне