Емоційна грамотність - це частина "емоційного інтелекту". Для кожної людини важливо мати різноманітні емоції, оскільки це додає кольору і глибини до їхнього життєвого досвіду.
Як повідомляють на сайті Вінницької міської ради, однією з послуг Центру є соціальна реабілітація, яка, на ряду з фізичною, є важливою для різностороннього розвитку людини. Зокрема, у Центрі реабілітації "Гармонія" проводять заняття з емоційної грамотності.
Такі зустрічі проходять щопонеділка. Проте можливі і винятки: коли заняття присвячені певній даті чи події. Наприклад, нещодавно був Всесвітній день цукерок, коли готували корисні солодощі, розповідали цікаві історії, обговорювали смаки і відчуття.
"Також було цікаве заняття на свіжому повітрі, пов’язане з порами року, які можна визначити як чотири пори життя. На заняттях з клієнтами ми проговорюємо, які відчуття викликає в нас, наприклад, осінь. Важливо, щоб при цьому були залучені всі відчуття людини. Для цього я запитую, наприклад, яка осінь на смак, на дотик чи які є звуки осінні. І тоді ми говоримо про улюблені осінні овочі і фрукти; про шурхіт листя, якщо питання про звуки", – розповідає Оксана Крижанівська.
Заняття з емоційної грамотності соціальний педагог Оксана Крижанівська поєднує також з майстеркласами, арттерапією, ароматерапією. Часто на заняттях говорять про запахи, тож запалюють аромалампи з різними ароматами. Це допомагає розслабитися, сконцентруватися та створити атмосферу, яка налаштовує на відверті розмови про внутрішні відчуття.
"На заняттях я намагаюся не питати прямі запитання, на кшталт як настрій і які емоції бувають. А створити таку атмосферу, щоб розмови були органічні та ненав’язливі. Так навички з емоційної грамотності засвоюються легше, а людина починає краще розуміти себе та людей навколо, стає більш емпатійною та краще почуває себе у соціумі", – зауважує Оксана Крижанівська.
Розвиток емоційної грамотності та емоційного інтелекту важливі для самовираження, самопізнання, розширення діапазону власних можливостей, розкриття творчого потенціалу, формування навичок стресостійкості, естетичних смаків та креативності. Це важливо і для дорослих, і для дітей.
"Часто у сприйнятті багатьох людей реабілітація – це лише про фізичний стан, ЛФК чи масажі. Проте загальний настрій, емоційний стан теж дуже важливий для покращення самопочуття. Якщо говорити про людей з інвалідністю, а саме вони є клієнтами Центру реабілітації “Гармонія”, то важлива також соціалізація, адже часто такі люди залишаються ізольованими від суспільства, відчувають дефіцит спілкування з однодумцями", – каже Оксана Крижанівська.
На заняттях з емоційної грамотності панує неформальна атмосфера, а самі клієнти з радістю сприймають різні ініціативи.
Щоб стати клієнтом Вінницького міського центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Гармонія» імені Раїси Панасюк, телефонуйте за номером (0432) 507 - 504 або звертайтесь за адресою м. Вінниця, вул. Винниченка, 5.
Фото: Вінницька міська рада