Головною метою цієї глобальної ініціативи є забезпечення кожної дитини у світі якісною та здоровою їжею.
Як повідомляють на сайті Вінницької міської ради, участь України в саміті стала особливим акцентом, оскільки наша країна, попри складні умови війни не лише не згорнула реформу шкільного харчування, а й успішно розвиває її.
Питання підтримки дитячого здоров’я та забезпечення дітей належним харчуванням залишається одним із важливих аспектів стійкості, зазначила заступниця міського голови Галина Якубович.
«Наша мета — створити такі умови, щоб діти навіть під час війни могли отримувати не тільки смачне, але й якісне, збалансоване харчування. Це важливо з точки зору фізичного здоров'я школярів, а також дає впевненість батькам, що потреби їхньої малечі враховують навіть у такі складні часи. Адже діти - це наше сьогодення та наше майбутнє, і про них потрібно піклуватися», — пояснює заступниця міського голови Галина Якубович.
Згідно з реформою, підтримка надана не тільки дітям, які навчаються у великих містах, але й малим громадам, де особливо гостро відчувається нестабільність. І саме це стало унікальним досвідом для учасників саміту: навіть в умовах війни Україна змогла запустити каскадний принцип реформи шкільного харчування, коли зміни поступово впроваджуються на рівні громад.
Зараз реформа знаходиться на етапі впровадження на рівні громад. Ключовим елементом є те, що команда реформи активно допомагає громадам адаптувати нові стандарти харчування та постачання продуктів до конкретних шкіл і садочків.
Фото: Вінницька міська рада