Вісім мобільних груп, до складу яких входять працівники комунального підприємства «Муніципальна варта» вже виявили порушників, на яких склали протоколи за відповідні адмінправопорушення.
Як інформують на сайті міської ради, паління сухостою шкодить здоров’ю людей та природі, наголошує директор КП «Муніципальна варта» Віталій Чигур.
«Один з недавніх випадків – виявили спалювання у приватному секторі. Був виклик від людини на Цілодобову варту з повідомленням, що жінка, яка проживає поруч, спалює сухостій. Дихати димом неприємно і шкідливо для здоров’я, тому люди й повідомляють про такі правопорушення. Наші працівники швидко зреагували на виклик, довго порушницю шукати не довелося, бо клуби диму вели до її присадибної ділянки, – розповідає Віталій Чигур. – На порушницю склали адмінпротокол за ст.152 КУПаП за порушення вимог Правил благоустрою. Сума штрафів передбачає від 340 до 1360 грн для фізичних осіб».
Мобільні групи також проводять превентивну роботу з людьми і розповідають про альтернативні шляхи, завдяки яким можна позбутися органічних відходів.
«Завжди, коли відбувається спалювання, сусіди першими сигналізують про такі порушення. Звичайно, нікому не подобається дихати брудним повітрям. Тому ми завжди говоримо, що найкращим варіантом є саме облаштування компостної ями, куди можна складати рослинні залишки, які навесні стануть добривом для городу, – сказала головна інспекторка КП «Муніципальна варта» Надія Бондаренко. – Хочу також додати, що адміністративної відповідальності не уникнути навіть у разі, якщо порушника не застукали на гарячому. Бувають такі випадки, коли залишається лише згарище від багаття. Але це підстава для притягнення до відповідальності».
У «Муніципальній варті» закликають: якщо ви стали свідком спалювання сухої рослинності, звертайтеся до Цілодобової варти та Ситуаційного центру. Повідомляти про порушників можна до Ситуаційного центру (067 4102 101) та Цілодобової варти (1560, 0800 60 1560).
Фото: ілюстративне