Новини

Асоціація органів самоорганізації населення Вінниці відзвітувала про свою роботу за 9 місяців поточного року

8 листопада 2024, 17:46

У цей рік, як і в минулі, всі зусилля Асоціації були спрямовані на консолідацію людей для досягнення спільної мети, відповідно до пріоритетів громади – «Безпека та оборона», «Стійкість», «Турбота».

Як повідомляють на сайті Вінницької міської ради, 7 листопада на засіданні виконавчого комітету Вінницької міської ради заслухали та затвердили звіт Асоціації органів самоорганізації населення про роботу за 9 місяців поточного року. 

Безпека та оборона

20 структурних підрозділів Асоціації, серед яких 13 квартальних комітетів та 7 комітетів мікрорайонів, за звітний період виконали десятки господарчих завдань. Водночас пріоритетом і протягом цього року була підтримка українських воїнів на передовій, зазначила Наталія Панчук.

«В 11 родинах наших працівників на «нулі» перебувають чоловіки, сини, онуки. Сьогодні у війську служить і наш колега, тож не з чуток знаємо про потреби оборонців, – каже вона. – На придбання оптичних прицілів, захисних шоломів, засобів тактичної медицини, коліс для спецавтівки ми спрямували 105 тисяч грн. Водночас акумулювали кошти в сумі майже 170 тисяч грн на рахунок волонтерської організації "Добро не має кордонів". Окремо хочу відзначити й громаду Сабарова, яка направила 320 тисяч грн на допомогу трьом військовим бригадам. Також жителі мікрорайонів активно долучалися до волонтерської діяльності, зокрема плетіння маскувальних сіток, збору продовольчих вантажів на передову».

Значну увагу у звітний період органи самоорганізації населення приділяли і проведенню інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення щодо заходів безпеки під час повітряної тривоги та у разі загострення ситуації.
А за тісної співпраці та взаємодії з поліцейськими офіцерами громади вирішували питання, пов’язані із профілактикою правопорушень та їх виявлення. Задля цього було проведено 240 спільних прийомів громадян, розглянуто 538 звернень.

Стійкість

Упродовж року Асоціація проводила активну роботу і за таким стратегічним напрямом як «Стійкість», що передбачає підтримку якості життя людей. Так за звітний період було, зокрема відремонтовано ділянки доріг на 21 вулиці, оновлено 23 та очищено 14 криниць загального користування, виконано роботи з утримання та обслуговування 26 дитячо-спортивних майданчиків. Опікувалися також забезпеченням приватного сектору протиожеледною сумішшю, знесенням аварійних дерев та санітарною обрізкою зелених насаджень, сезонним покосом трави, прибиранням парків, скверів, прибережних смуг тощо.

«Через повномасштабну війну, чимало програм довелося згорнути. Втім, ми не можемо дозволити собі занедбати те, що маємо, адже йдеться про гідні умови життя наших жителів, спроможність громади реагувати на виклики, – зазначає голова Асоціації органів самоорганізації населення м. Вінниця Наталія Панчук. – Виконувати заплановане вдається завдяки тісній комунікації з Офісом взаємодії – підтримці різних департаментів та структурних підрозділів Вінницької міської ради. Значним є також внесок активних та свідомих мешканців. Прикладом такої синергії є весняна толока, у перебігу якої нам вдалося прибрати 120 місць загального користування, зібравши 190 м3 сміття».

Серед вагомих була і кампанія зі щеплення домашніх тварин від сказу, що тривала із квітня по червень. У її перебігу мобільні бригади міської державної лікарні ветеринарної медицини безоплатно провакцинували понад три тисячі чотирилапих улюбленців. Координацію заходів традиційно здійснювала Асоціація органів самоорганізації населення міста.

«Така щорічна вакцинація та ревакцинація тварин проти сказу відіграє вирішальну роль у їх захисті від смертельної недуги та профілактує зараження людей», – підкреслила Наталія Панчук.

Турбота

Квартальні комітети завжди не лише тримають руку на пульсі нагальних завдань територіальної громади, а й є найближчими до місцевих жителів, тож знають усе про їхні потреби, зазначила доповідачка. «Сьогодні дуже важливо підтримувати тих, хто найбільше потребує. Це одинокі старенькі, люди з інвалідністю, малозабезпечені громадяни, багатодітні сім’ї. Таким категоріям населення ми протягом року спільно з депутатами міської ради надавали допомогу у вигляді продуктових наборів. Окрему увагу приділяли і внутрішньо переміщеним особам. Консультували як оформити субсидію та соціальні пільги, допомагали з пошуком роботи та житла», – розповідає Наталія Панчук.

А ще, за її словами, у цей важкий час квартальні комітети продовжували підіймати дух людей: долучались до привітань ювілярів та ветеранів війни, створювали невеличкі свята для найменших жителів. Так серед приємних спогадів малюків назавжди залишиться події, влаштовані до новоріччя та Різдва, Дня захисту дітей та Дня козацтва. Адже до організації кожної працівники органів самоорганізації населення підійшли з душею: тут були вистави, ярмарки, квести, вікторини, ігри, майстеркласи тощо.

«Цьогоріч ми зосередились на ключових завданнях, які відображають пріоритети Вінницької громади. На тому, що об’єднує навколо головної мети – досягнення Перемоги та надає сили жити. Дякуємо всім, хто був з нами, допомагали та підтримували. Сподіваємось, на плідну роботу й у прийдешньому році», – підсумувала Наталія Панчук.

У підсумку засідання Вінницький міський голова Сергій Моргунов відзначив злагодженість дій Асоціації та всіх органів самоорганізації населення, які від початку повномасштабної війни активно включилися у всі заходи громади і щодо організації оборони, і щодо допомоги переселенцям. Та продовжують і зараз добросовісно та сумлінно виконувати свою роботу.

«Ви справді команда і це найголовніше. Роботи було зроблено чимало, але ми розуміємо, які є виклики та які пріоритети стоять. Над ними ми працювали увесь 2024 рік, – зазначив очільник громади, а також вказав на першочергові завдання. – Я б закцентував увагу на подальший розвиток взаємодії особливо в частині допомоги і підтримки людей, які мають низькі доходи, через різні наші програми, але найголовніше – родин Захисників та Захисниць і сімей загиблих наших Героїв та дітей. Так само потрібно звернути увагу і підключитися до загальної програми щодо облаштування місць громадського користування в частині безбар’єрності. Крім того, й надалі продовжувати виконувати всі ті роботи, які ви проводите задля стійкості».


Фото: Вінницька міська рада

Поділитися :