Новини

Безбар’єрність та доступність: на вулиці Архітектора Артинова у Вінниці облаштовують інклюзивне середовище

25 березня 2024, 15:11

У межах пріоритету «Турбота» там, згідно із проєктом, передбачають адаптувати до державних будівельних норм 16 пандусів та замінити відкриті водопровідні лотки. 

Як зазначається на сайті Вінницької міської ради, впровадження заходів зі створення безбар’єрного середовища актуальні завжди, а в умовах війни їхня необхідність зростає в рази. Як розповів спеціаліст КП «Агенція просторового розвитку» Максим Кравчук, це черговий етап реалізації ініціативи «Вінниця без бар’єрів», втілення якого було започатковано на вулиці Театральній за допомогою міжнародних партнерів.

«Створення безбар’єрного середовища є одним із наших пріоритетів. І, власне, сьогодні ми бачимо продовження тієї роботи, яка була зроблена минулого року на вулиці Театральній у співпраці Вінницької міської ради, ГО «Гармонія» та за кошти, надані проектом Integrated Urban Development in Ukraine II, що виконується німецькою урядовою компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за фінансової підтримки урядів Німеччини та Швейцарії, – розповів Андрій Кравчук. – Власне у відповідь на таку міжнародну допомогу, місто взяло на себе завдання адаптувати до потреб маломобільних груп іще одну центральну вулицю міста. Зараз, у роботі вже три пониження з кожного боку на перетині Артинова – Грушевського і продовжуються роботи на перехресті з вул. Магістратською».

Через економію бюджетних коштів в умовах воєнного стану, такі роботи проводяться в межах лише поточних ремонтів.

«Намагаємось витратити якомога менше ресурсів. По-можливості при облаштуванні бордюрних пандусів використовуємо ті матеріали, які були, перекладаючи навіть стару тротуарну плитку. А також додали тактильні смуги, що попереджають людей із проблемами зору про вихід на проїзну частину. Через таке оновлення спусків буде зручно і людям, які рухаються на візках, і батькам із дитячими колясками, і всім тим, кому важко пересуватись пішки», – зазначив спеціаліст Агенції.

За його словами, для поточного ремонту з елементами інклюзії обирають вулиці у центрі міста не випадково. Вони вирізняються найбільшими пішохідними потоками, а отже мають максимально відповідати аспектам безбар’єрності та комфортності міського середовища. У подальшому поширити проєкт планують на території поблизу медичних закладів

«Зрозуміло що сьогодні важко говорити про якісь масштабні втручання, але ми аналізували з нашими колегами з департаменту комунального господарства та благоустрою перешкоди, які є біля медичних закладів. Тож, якщо будуть дозволяти бюджетні можливості, будемо адаптувати й ці ділянки вулиць, – каже Максим Кравчук. – Маємо також і амбітну мету – облаштувати до 2030 року безбар’єрне та доступне середовище на всіх основних вулицях міста. Звичайно її досягнення сильно залежить від можливостей бюджетного фінансування, але чисто технічно – це реально».

Фото: Вінницька міська рада

Поділитися :