Благодійний фонд Сергія Притули відзначає 3 роки діяльності проєкту Центр готовності цивільних (ЦГЦ). За цей час у Вінницькій області відбулося 304 навчальні заняття, в яких взяли участь понад 5 500 мешканців області. Це одна з найактивніших областей на мапі ЦГЦ.
ЦГЦ був створений у відповідь на повномасштабне вторгнення, але перетворився на всебічну платформу для навчання українців основ військової справи, домедичної допомоги, дій у надзвичайних ситуаціях, мінної безпеки, кібергігієни, стресостійкості та багато іншого, розповідають у Центрі.
У тренінгах беруть участь як цивільні, так і ті, хто готується до служби. Значна частина учасників після навчань приєднуються до Сил Оборони. Водночас десятки вже застосували отримані навички у побуті — надавали домедичну допомогу при ДТП, рятували людей при кровотечах, підтримували інших у стресових ситуаціях.
Інструктори центру — це військові або досвідчені фахівці у своїх напрямах. Участь у тренінгах можлива за попередньою реєстрацією. Кожен тренінг — це не просто теорія, а практичне відпрацювання реальних сценаріїв.
«Сильніші — коли готові до всього», — головна ідея Центру.
Вінничани активно долучаються до навчань, що проходять як у місті, так і в громадах області. Найпопулярніші теми: домедична допомога, поводження зі зброєю, БПЛА, стресостійкість, мінна безпека, кіберзахист, тренінги снайпінгу та орієнтування на місцевості.
«Ми навчаємо не для “галочки”, а для того, щоб люди в критичний момент не розгубилися. Вінниця — один із наших найактивніших регіонів, і ми вдячні учасникам за довіру» — наголосив Ярослав Мрочко, координатор Центру готовності цивільних у Вінницькій області.
