Новини

Децентралізація по-вінницьки: якою є ситуація з об'єднанням громад

7 лютого 2020, 14:23

Завершується процес обговорення представників громад з владою області перспективного плану формування територіальних громад на Вінниччині.Тепер окреслюватимуть перспективи для тих, хто ще не визначився, позаяк відведений термін добровільного об’єднання громад закінчився.


Вже у найближчий час ОДА має подати план з моделюванням адміністративно-територіального поділу в області на затвердження Кабміну. Очільник Вінницької ОДА запросив до Вінниці  одного з авторів реформи децентралізації, щоб він розповів про наступні етапи реформи.

Фото:www.vin.gov.ua

За словами директора ГО "Інститут розвитку територій" Юрія Ганущака, у Вінницькій області, в порівнянні з іншими регіонами, ситуація з об’єднанням громад  досить спокійна. Головне, за його словами, що на Вінниччині складні питання вирішуються шляхом переговорів. Проте наразі важливо пояснити людям, що велика та спроможна громада має більше шансів отримати гарного інвестора.

– На кожну громаду – свій тип інвестора. Не прийде інвестор, який займається машинобудуванням у сільське господарство. Зате той, який займається первинною обробкою сільськогосподарських продуктів – прийде. Але він прийде у велику громаду: по площі і по кількості населення. Це питання місцевої еліти, яка має зробити усе. щоб залучити такого інвестора. Усі розрахунки показують, що, починаючи з 5 тисяч населення, ця синергія відбувається, – розповів Юрій Ганущак.

Фото: www.vin.gov.ua

Тому, за словами Юрія Ганущака, наразі потрібні перспективні плани, які є спроможними. Закономірно, що в першу чергу держава підсилює ті громади, які об'єднались першими.

– Для того, щоби дати можливість проявити свою енергію, ми зробили добровільне об'єднання. Я завжди казав: на перший рік ідуть сміливі, вони отримують найбільшу цукерку. Далі ідуть розумні, бо розуміють, що це цукерка. Далі – мудрі, бо розуміють, що цукерок не буде, тому треба зробити. Потім ідуть хитрі, а зараз ідуть ліниві.

Наразі свої перспективні плани на затвердження Кабміну подали тільки дві області. Вінниччина майже готова, але є кілька неузгоджених моментів, зазначив Юрій Ганущак. Приміром, зазначив експерт, визначеної кількості ОТГ, які зрештою мають бути на Вінниччині, наразі немає. Якщо у першому варіанті, затвердженого облрадою, їх було 106, то наразі йдеться про 61-63 громад. Головне не кількість. Державі потрібно, щоб створені органи були ефективними. Нагадаємо, що на жовтень в Україні заплановані вибори до місцевих рад, які мають проводитися на основі нового адміністративно-територіального устрою.

Поділитися :

Останні новини

Команда вінницького "Колосу" виборола перше місце на Всеукраїнських спортивних змаганнях з греко-римської боротьби

11 червня 2021, 18:23

Вінниця стала першим містом в Україні, де запровадили муніципально-приватне партнерство у сфері освіти

11 червня 2021, 16:31

Вінницькі підприємства презентували інноваційні розробки для створення безпечного середовища у місті

11 червня 2021, 14:46

Соціальне підприємництво в дії: у Вінниці студія краси спрямовує частину прибутку на підтримку постраждалих від насильства жінок

11 червня 2021, 14:08

У Вінниці триває капремонт дворів трьох багатоповерхівок

11 червня 2021, 11:39

Понад 40 громад Вінниччини отримають доступ до швидкісного інтернету

11 червня 2021, 10:51

У вінницьких маршрутках запустили послугу безконтактної оплати проїзду

11 червня 2021, 09:42

"Шлях до мрії": малюнки юної вінничанки Іринки Химич з'явились на хустинах українського бренду

10 червня 2021, 15:12

У Вінниці на перехресті вулиць В. Порика та В. Інтернаціоналістів тимчасово перекриють рух

10 червня 2021, 14:01

Цими вихідними вінничани можуть зробити щеплення вакциною CoronaVak у Центрі вакцинації населення

10 червня 2021, 13:01
Всі новини