Інтернет-голосування за перейменування топонімів в межах процесу деколонізації триватиме до 9 вересня. На голосування винесено 38 топонімів міста: назви вулиць, провулків, площ, бульварів.
На сайті міськради зазначають, що відповідне рішення ухвалили на черговому засіданні Ради з питань історії, культурної спадщини та топоніміки – дорадчо-консультативного органу при міському голові (далі Рада) під головуванням заступниці міського голови Галини Якубович.
Опрацьовано всі пропозиції та зауваження вінничан щодо перейменування, що надійшли під час громадського обговорення проєкту. У результаті сформовано перелік об’єктів з пропозиціями альтернативних назв. Список вулиць та провулків створений на основі рекомендацій Ради, колективних та індивідуальних звернень вінничан. Містяни зможуть обрати один із запропонованих варіантів для кожної вулиці. Для електронного голосування необхідно пройти авторизацію на платформі E-Dem.
Цю платформу місто активно використовує для проєкту «Бюджет громадських ініціатив». Тож дуже багато вінничан знають, як нею користуватись. Для того, щоб проголосувати необхідно мати електронний підпис або банківський ID. Це потрібно для того, щоб уникнути фальсифікації голосів. Дана система уніфікована так, щоб кожний голос відповідав реальній людині», - зауважив заступник директора департаменту правової політики та якості міської ради Владислав Телень.
Фінальне рішення щодо перейменування вулиць після експертної оцінки Ради надійде на розгляд депутатів на чергову сесію. Наразі перейменуванню підлягають 78 топонімів або 183 вулиці, провулків, бульварів, площ тощо. Щодо частини назв думка учасників громадського обговорення збіглася із висновками експертної комісії. Щодо іншої – своє вагоме слово мають сказати вінничани під час голосування.
Цей процес непростий. Навіть на засіданні Ради були різні думки, так і у наших вінничан, але це свідчить про те, що вони люблять своє місто й хочуть, щоб тут були ті назви топонімів, які їм рідні, близькі та відомі, а також позбутися усього російського, що у нас колись було, - каже заступниця міського голови Галина Якубович.
Замість назв, які пов’язані з імперськими російськими амбіціями та радянською пропагандою, на мапі міста мають з’явитися ті, що увічнять, зокрема, загальноукраїнську та локальну (місцеву) історію, культуру, події та явища, гідно вшанують пам’ять видатних діячів, учасників визвольних змагань усіх років та Героїв сучасності, які віддали свої життя у боротьбі проти російської агресії.
Електронне голосування стартувало 30 серпня на платформі E-Dem за посиланням (розділ «Консультації з громадськістю») та триватиме до 23:59 - 9 вересня 2022 року.