Пацієнти з підозрою на інсульт можуть і надалі отримувати безкоштовну медичну допомогу. Це можна зробити завдяки Програмі медичних гарантій, яка продовжує працювати навіть під час війни.
Як повідомляють на сайті міської ради, для отримання безкоштовної допомоги, пацієнтам з підозрою на це захворювання, не потрібне направлення лікаря, адже інсульт це – невідкладний стан.
"Відтак, медики надають допомогу незалежно від наявності направлення чи декларації з лікарем. Національна служба здоров’я України оплачує і вторинну профілактику інсульту, харчування в стаціонарі та медичну реабілітацію", - розповів директор департаменту охорони здоров’я Вінницької міської ради Олександр Шиш.
Українці, які через бойові дії змушені були переїхати в інші регіони країни, можуть отримати необхідну їм медичну допомогу в медичних закладах за місцем фактичного перебування.
Серед безоплатних послуг, які гарантовані пацієнту з інсультом чи підозрою на нього:
Також до безоплатного пакета входять:
У випадку необґрунтованої відмови у наданні медичної допомоги або якщо комунальний чи державний медзаклад, маючи змогу продіагностувати пацієнта, направляє його на платну діагностику у приватний, закликаємо звертатися:
У закладах охорони здоров’я, законтрактованих за Програмою медичних гарантій, не повинні брати кошти за надання медичних послуг чи діагностику, що входять у контрактні пакети.