Новини

Головний хірург ЗСУ Костянтин Гуменюк з Вінниці повернувся з навчання для бойових хірургів

11 квітня 2023, 14:40

Група українських військових медиків взяла участь у спеціалізованому навчальному курсі для бойових хірургів, який проходив у Німеччині.  Поміж інших й головний хірург Збройних сил України полковник медичної служби  Костянтин Гуменюк з Вінниці. 

Про це йдеться в матеріалі “Армія.Inform”.

Лікар розповів, що головна увага під час двотижневого навчального тренінгу з бойової хірургічної травми, який проводився досвідченими фахівцями Медичної служби Бундесверу та військово-медичної академії, була зосереджена на практичних вправах з лабораторними тваринами й кадавер-курсу - заняттях на трупах. 

"Перед нами були повністю заінтубовані піддослідні свинки і ставилися завдання: пошкодження стегнової артерії, виводьте артерію і далі пошкодження серця - рятуйте. Наперед зазначу, що жодна свинка з тих, яких ми оперували, не померла від кровотечі”, - розповів Костянтин Гуменюк.

За словами медика, під час кадавер-курсу також виконувалися й оперативні втручання, з якими доводиться зіштовхуватися в бойових умовах. Завдання від керівників занять буквально сипалися: пошкодження серця, легень, печінки, нирки, кишківника, великих кровоносних судин, аорти тощо. Всі наші хірурги з успіхом вкладалися у визначений час у період практичних занять. Крім того, на заняттях німецькі фахівці ділилися своїм досвідом щодо використання методів швидкого доступу до пошкодженого органу.

Вінничанин додав, що здебільшого українські медики використовують знання ще радянської школи хірургії. Однак у німецьких колег - своя школа зі своїми анатомічними підходами до важливих анатомічних структур. Тому лекції і практичні заняття були цікавити та дуже важливими в контексті використання сучасних методик з використанням новітнього медичного обладнання.

“Завжди кажу так: руки хірурга та його очі - це найкращий інструмент. Обладнання та апаратура лише допомагають, полегшують та пришвидшують хірургу виконання того чи іншого оперативного втручання. Однак ніяке обладнання не замінить рук хірурга, які на дотик відчувають ушкоджений орган”, - каже КстянтинаГуменюк.

Німецькі колеги жваво цікавилися й досвідом українських військових хірургів. пан Костянтин розповів, що вони не приховували своїх вражень щодо виконання фахівцями надскладних, зокрема й лапароскопічних операцій на другому рівні надання медичної допомоги в мобільних госпіталях, якщо пораненому загрожує смерть.

 

Поділитися :