Новини

"Ми дивимося у майбутнє": у Вінницькому індустріальному парку створять "Харчову силіконову долину"

10 листопада 2022, 16:39

На території промпарку створять інноваційний проєкт у харчовій промисловості - “АгроФудТеХ ВОЛЯ”. Метою діяльності цього кластера є експорт продукції, а також задоволення потреб внутрішнього ринку.

Як повідомляють на сайті міської ради, сьогодні міський голова Сергій Моргунов підписав угоду з представниками U PARKS, яка стала керуючою компанією Вінницького індустріального парку за результатами конкурсу, що затвердили на сесії міської ради наприкінці жовтня.

Передбачається, що Вінницький індустріальний парк стане промисловою територією, що забезпечить сільгоспвиробників матеріально-технічною базою для глибокого перероблення, зберігання, транспортування та реалізації сільськогосподарської продукції з доданою вартістю.

Кластер харчової промисловості надасть підприємствам цього напрямку нові можливості для розвитку коопераційних ланцюжків, розширення ринків збуту та виявлення інвестиційних ніш, зниження частки імпорту, скорочення витрат та запроєктований на енергетичну мобільність та екологічність. Це важливо з огляду “Зеленого курсу”, який взяла Вінниця на початку цього року.

Як зазначив Валерій Кирилко, директор ТОВ U PARKS, на базі індустріального парку співпраця буде налагоджена таким чином, щоб мінімізувати обсяги відходів та забруднення, ефективно розподіляючи ресурси.

“Ми вибрали Вінницю для розвитку нашого флагманського індустріального парку з мережі індустріальних парків “Воля”, яка буде направлена на “Агрофудтех” напрямок. На цій території ми плануємо зробити дуже потужний центр нової їжі, яка буде орієнтована на експорт та внутрішній ринок. Вінниця має багато привабливих факторів, зокрема, великий потенціал з точки зору навчальних закладів та фахівців, потужна промисловість, яка розвивається, а також логістична зручність. Дуже позитивний настрій місцевої влади, що важливо. А також готовність самого індустріального парку до запуску роботи”, - каже Валерій Кирилко.

Міський голова Вінниці Сергій Моргунов наголосив, що розвиток економіки важливий не лише в умовах війни, а й в післявоєнному майбутньому. Лише в процесі проєктування, будівництва та супутніх робіт тут будуть залучені від 500 до 1000 різнопланових фахівців на рік. Загалом, це будуть місцеві будівельники, проєктанти, перевізники, постачальники матеріалів, охорона, прибиральники та інші.

“Навіть в умовах війни ми дивимося у майбутнє і після перемоги повинні відновлювати економіку країни та Вінницького регіону зокрема. Всі наші зусилля щодо організації екосистеми на базі індустріального парку продовжуються й на сьогоднішній день. Якщо говорити про компанію U PARKS, мова йде про створення такої умовної харчової “Силіконової долини” безпосередньо в центрі України в аграрному регіоні. Вони налаштовані на виробництво продуктів харчування високої кості, екологічних та органічних продуктів. З точки зору продовольчої безпеки не лише України, а й всього світу, це достатньо амбітний проєкт і приклад того, що вітчизняний бізнес хоче інвестувати в Україну, у Вінницьку область, у Вінницю”, - каже Сергій Моргунов.

Передбачається, що перші виробництва на території Вінницького індустріального парку запрацюють в II півріччі 2023 року, на повну потужність парк має вийти до кінця 2029 року. За попередніми розрахунками керуючої компанії, на території індустріального парку може бути створено близько 2000 нових робочих місць.

За словами Сергія Моргунова, закордонні партнери, які співпрацювали з нашим містом, продовжують роботу. Попри різні темпи, в них є віра у те, що Україна переможе, а у Вінницю можна й надалі інвестувати.

“Компанія HEAD не зупинила будівництво свого заводу, лише трохи уповільнила — це надія на позитивне майбутнє і віра австрійських інвесторів у те, що все буде гаразд. Також компанія “ГрінКул” вже отримала містобудівні умови на будівництво заводу другої черги - це саме на індустріальному парку кластер холодильного обладнання”, - додав він.

Поділитися :