Новини

Міський голова анонсував розробку регіональної стратегії "Вінниця 3.0"

12 червня 2020, 09:50

Статус найкомфортнішого міста країни шість років поспіль – це не лише оцінка вінничан, а відчуття ними реальних змін. І зараз стоїть завдання не тільки утримати цей результат, а й працювати на перспективу – тож у місті приступають до формування стратегії "Вінниця 3.0".


Як написав Сергій Моргунов на своїй сторінці у фейсбук, уже є досвід успішної реалізації Стратегії розвитку міста "Вінниця-2020". 

Міський голова зазначив, що необхідне нове бачення розвитку Вінницької міської об’єднаної територіальної громади на наступні 10 років, позаяк перед громадою міста реальні виклики: коронакриза, посилення конкуренції між містами, завершення процесу децентралізації. Але Вінниця не може розвиватися окремо від регіону, центром якого є. Необхідна стратегія стабільного розвитку Вінницької області – регіону-лідера, в яку інтегруються програми усіх громад.

Фото: Facebook/Сергій Моргунов

Сергій Моргунов зазначив, що цю ідею підтримали учасники конференції "Стратегічної сесії 2030: Область-Вінниця-громади»: лідери громад, представники бізнесу, медицини, освіти, культури та громадських організацій. Під час онлайн-конференції, яка відбулась 11 червня, та стала платформою для обговорення регіональної стратегії, Сергій Моргунов  зауважив, що Вінниця має потенціал стати інноваційним  центром і прикладом для інших великих міст та невеликих громад. І наразі місту необхідна нова стратегія, з огляду на реалії сьогодення і така, яка  дозволить визначити бачення майбутнього. І роботу треба починати з грамотної стратегії.  

– Сьогодні  громадам треба бути сучасним, інноваційним організмом, здатним долати економічні, соціальні виклики, з якими стикається вся Україна. Передусім, – пандемія коронавірусу. Через тривалий карантин, знизився рівень доходів людей. Але в складні часи ми маємо підтримувати один одного. Тому команда міста розробила антикризову програму "Вінничани важливі", яка має на меті підтримати тих, хто опинився у найскладніших умовах. Вона передбачає охорону здоров’я, соціальний захист та підтримку економіки міста.  Важливо, що антикризові кроки не зупиняють  реалізації довготермінових муніципальних програм, – наголосив Сергій Моргунов.

Мер також відзначив, що найбільший виклик на сьогодні – це приєднання близько 8-ми населених пунктів до Вінницької міської ОТГ, згідно з затвердженим перспективним планом. Відтак має бути ефективна інтеграція громад, щоб мешканці територій, які приєднаються, також відчули рівень сервісу і комфорту Вінниці. Але за рік це не зробиться. Тому треба нова стратегія розвитку міста, яка врахує нові реалії та бачення майбутнього Вінницької міської ОТГ.

– Лідерство – це відповідальність, але разом з тим  і цікава робота. За нас нашу роботу ніхто не зробить. Саме жителі області можуть зробити регіон кращим. Команда Вінниці відкрита до діалогу. Приїжджайте до міськради на консультації. Разом можемо досягти успіху. І переконаний, що через 10 років уся Вінницька область стане найкомфортнішою, – підсумував Сергій Моргунов.

Поділитися :

Останні новини

На будівлях комунальних підприємств та закладів охорони здоров'я Вінниці встановлять сонячні електростанції

24 вересня 2021, 16:52

У вінницькій школі № 9 капітально відремонтують дах

24 вересня 2021, 15:18

Вінницький міський голова: дотування тепловиків через високу ціну на газ обійдеться у майже половину бюджету розвитку міста

24 вересня 2021, 14:10

Під Вінницею внаслідок бійки загинув 47-річний чоловік

24 вересня 2021, 13:22

Вінницькі прикордонники заборонили на три роки в'їзд в Україну громадянину Молдови за георгіївську стрічку

24 вересня 2021, 11:48

У Вінниці пройде безкоштовний тренінг на тему емоційного інтелекту

24 вересня 2021, 11:11

Смертельна ДТП у Вінниці: водій "ВАЗа" зіткнувся з припаркованим на узбіччі "Мерседесом"

24 вересня 2021, 10:38

У центрі Вінниці горіли гаражні бокси

24 вересня 2021, 10:30

На Вінниччині з крамниці викрали понад два кілограми ювелірних виробів

24 вересня 2021, 09:03

Вінницькі патрульні затримали нетверезого чоловіка, який вночі хуліганив на Західному автовокзалі

23 вересня 2021, 15:34
Всі новини