Новини

Міжмузейний обмін: вінницьку виставку "Золото Поділля: історія народів" покажуть у Києві

21 вересня 2020, 17:34

Експозиція з фондів вінницького краєзнавчого музею репрезентує найвідоміші археологічні  знахідки, пов’язані з Поділлям.  «Золото Поділля: історія народів» – перший проєкт, яким Національний музей історії України та вінницький краєзнавчий музей  започатковують міжмузейний обмін.

 

Як розповіла в коментарі "Місту над Бугом" директорка вінницького краєзнавчого музею Катерина Висоцька, виставку "Золото Поділля: історія народів"  покажуть  в  Києві, в Національному музеї історії України. Адміністрація вінницького краєзнавчого музею підписала договір з київськими колегами про експонування  колекції з власних фондів. Експонуватиметься  вона до середини лютого. А навесні наступного року до Вінниці привезуть виставку зброї з фондів Національного музею історії України.

«Договір між музеями на експонування цієї виставки, відповідно на збереження, на доставлення для нас, для них збереження, охорону, відповідно й експонування, всі вимоги, які ставляться до таких предметів, їх понад чотири сотні. А обмінна, тому, що у цьому році у нас на базі Національного музею наша археологія, а наступного року планується виставка зброї їхньої колекції у нашому музеї, у квітні – травні, з нагоди відзначення Міжнародного дня музею» - зазначила пані Катерина Висоцька  

Виставка «Золото Поділля: історія народів» – перший проєкт, яким Національний музей історії України та вінницький краєзнавчий музей  започатковують міжмузейний обмін. Експозиція з фондів вінницького музею репрезентує найвідоміші археологічні  знахідки, пов’язані з Поділлям. Ці предмети зображають культуру багатьох народів, які проживали в цьому регіоні від найдавніших часів до Середньовіччя.  Зокрема відвідувачі виставки  побачать золоті прикраси, коштовну зброю та срібний посуд, знайдені в одному з найбагатших сарматських поховань – царя Інісмея, правителя Ольвії. А також найбільшу в Європі колекцію бурштинових прикрас, доби пізньої бронзи з унікального курганного могильника Гордіївка.

Виставку відкриють 16 жовтня.

Поділитися :

Останні новини

У суботу, 10 квітня, на Вінниччині планують висадити понад 190 тисяч дерев

9 квітня 2021, 15:19

У кожній громаді, приєднаній до Вінниці, облаштували віддалені місця з питань соціального захисту

9 квітня 2021, 15:02

Цьогоріч у Вінниці облаштують 11 кілометрів велосипедних доріжок та смуг

9 квітня 2021, 14:33

У Вінниці визначили спосіб реорганізації та підвищення пропускної здатності перехрестя вулиць Київська, Чорновола, Стрілецька

9 квітня 2021, 13:16

Відтепер на прийом у Вінницьку міську лікарню №1 можна записатись онлайн

9 квітня 2021, 12:38

З 12 по 14 квітня на кількох вулицях Вінниці не буде води

9 квітня 2021, 12:22

Розійшовся з дружиною і засмутився: на Вінниччині чоловік спалив будинок, де мешкав з колишньою жінкою

9 квітня 2021, 11:48

"Мільйон дерев за добу": Вінницький технічний університет приєднується до глобального екологічного проєкту

9 квітня 2021, 11:12

"Здорові немовлята": у Вінниці стартувала благодійна акція "Серце до серця"

9 квітня 2021, 10:18

Нічия: вінницька "Нива" зіграла з лідером турнірної таблиці – футбольним клубом "Діназ"

9 квітня 2021, 09:50
Всі новини