Захисники та Захисниці зможуть отримати юридичні послуги, психологічну підтримку, а також послуги супроводу з соціальних питань.
Як повідомляють на Фейсбук-сторінці IREX, програма реінтеграції та реабілітації ветеранів продовжує активно працювати у громадах Вінниччини.
Так, в області працює виїзний мобільний хаб, у якому кваліфіковані фахівці надають юридичні послуги, психологічну підтримку, а також послуги супроводу з соціальних питань. Скористатися сервісом можуть ветерани, ветеранки, члени їхніх сімей, родини зниклих безвісти, полонених, загиблих захисників та захисниць.
У виїзному хабі працюють троє фахівців: юрист, психолог та соціальний супровідник. Вони разом приїздять до громади на запит місцевих мешканців або органів соцзахисту у визначений день та час. Протягом робочого дня надають безплатні консультації усім охочим серед вищезазначених категорій.
Проєкт втілює ГО “Простір можливостей” завдяки програмі “Український фонд швидкого реагування”, яку втілює IREX за підтримки Державного департаменту США. Окрім Вінниччини, проєкт також реалізовується в Одеській, Миколаївській, Хмельницькій та Львівській областях. Уже скоро до нього доєднаються Сумська, Чернігівська та Рівненська області.
“Одним з пріоритетів IREX є сприяння розвитку системи доступних послуг для ветеранів та ветеранок, особливо у віддалених громадах. Якщо в обласному центрі й великих містах захисники, захисниці та їхні родини мають більше можливостей скористатись різноманітними послугами, то у селищах з цим складніше. За підтримки IREX виїзний хаб забезпечуватиме надання якісних сервісів у 63 громадах Вінницької області, де такі сервіси відсутні або малодоступні”, — каже Уляна Бах, директорка проєктів IREX.
Довідково:
За даними Міністерства у справах ветеранів, станом на липень 2024 року, на Вінниччині зареєстровано 64 233 ветеранів та ветеранок.
Фото: IREX