Новини

Наприкінці липня на Вінниччині з’явився перший глемпінг

2 серпня 2022, 11:22

Це формат відпочинку на природі, але зі зручностями: сафарі-тентом замість намету, ліжком, душем, гарячою водою, холодильником та іншими благами цивілізації.

Як повідомляють на фб-сторінці Департаменту маркетингу міста та туризму, релакс-локація розташована у мальовничій місцині поблизу затопленого кар'єру в селі Могилівка (всього за 25 км від Вінниці), і називається Глемпінг «Голубе озеро». Це 10 комфортних наметів (глемпів) з двоспальним ліжком, холодильником, полицями для речей, набором посуду, рушниками й розетками.

Поруч кожного намета облаштована тераса з садовими меблями і зона барбекю. Є освітлення всередині та зовні. Всюди безкоштовний Wi-Fi. А загальний санітарний модуль містить душ з гарячою водою, туалети, умивальники та мийки для посуду.

Андрій Рибачок, співзасновник глемпінгу «Голубе озеро», каже, що сама ідея виношувалася мінімум три роки і зрештою трансформувалася у дуже близький до закордонного формат глемпінгу з максимальною інтеграцією в природу:

«Ідея виникла як багаторічний досвід закордонних подорожей, в першу чергу скандинавськими країнами, і бачення того, яким може бути сучасний формат відпочинку, як можна бути близько до природи і максимально екологічно проводити своє дозвілля».

Відвідувачі можуть відпочивати на території глемпінгу, можуть влаштовувати піші прогулянки або ж засмагати на пляжі неподалік. Також в радіусі 8 км доступні цікаві об’єкти - костел у Гнівані, залишки Черленківського замку, старовинний храм у Демидівці, садиба фон Мекків та сакральні споруди у Браїлові. Є можливість сплавлятися Південним Бугом від Гнівані.

Оскільки глемпінг - це ще і новий вид екотуризму, питанню збереження довкілля тут приділяють особливу увагу. На території сортують відходи на різні фракції (органіка, пластик, скло, бляшанки), а в погожі дні підігрівають воду за допомогою сонячних панелей. На території навіть не викошують траву, тож навколо залишаються дикорослі трави і квіти.

«Це зовсім новий досвід. Люди, які до нас приїжджають, часто з проекологічним форматом мислення. Їм дуже подобається, що у нас впроваджено сортування відходів, мінімум бетону, тротуарної плитки, і просто намети та стежки між ними. Заміські, готельні, з басейнами – є різні комплекси, але максимальної інтеграції (коли ти занурюєшся у природу), де ти можеш побачити пробігаючу ласку, перепелицю з виводком, а ще охоронці кажуть, що вночі дика косуля приходила на територію… Ось такого формату в нас ще не було. І мені здається, що його цінність якраз в тому, що ти максимально інтегруєшся в природу, але зберігаєш звичний для міського жителя комфорт», - поділився Андрій Рибачок.

Формат глемпінгу підходить для найширшої аудиторії. Деякі глемпи розташовані на достатній відстані один від одного, тож можна приїхати і відпочити самому, вдвох чи сім’єю. А є й такі, що розташовані поряд – у них ідеально відпочивати компанією: з дітьми, друзями чи рідними.

«Ми відкриті для всіх. Поки що були переважно молоді сім’ї віком 25-45 років, з дітьми, навіть з домашніми тваринами. Ще наші друзі приїжджали, айтішники, працювали і відпочивали. Єдине, що кажуть: на такій локації важко працювати – хочеться більше відпочивати», – розповів співзасновник глемпінгу.

Дістатися до Могилівського кар’єру з Вінниці можна дорогою Т0216 (Гніванське шосе), приміськими поїздами в напрямку Жмеринки та автобусами, що відправляються від зуп. Електромережа. Важливо, що глемпінг «Голубе озеро» розташований на пішохідному та велосипедному маршруті Camino Podolico, який запущений торік між Вінницею і Кам’янцем-Подільським. Тож у майбутньому пілігрими й мандрівники зможуть там зупинятись і відпочивати на природі з комфортом.

Фото: Департамент маркетингу міста та туризму

Поділитися :