Підсумки року, що минає, підбили в обласному департаменті охорони здоров'я.
Топ-10 масштабних подій, які сталися в медичній галузі Вінниччини, оприлюднили на фб-сторінці департаменту охорони здоров'я і реабілітації.
На початку 2023 року бригади медиків "швидкої" з Вінницької області вирушили на підпомогу своїм колегам на деокуповані території. Працювали на Херсонщині. Медики надавали медичну допомогу цивільному населенню. Працювали перед лінією зіткнення. Вінницька область увійшла в п’ятірку лідерів серед областей, де найбільше медиків-добровольців готові їхати на допомогу колегам.
Більше 60 років тепломережа закладу експлуатувалася без проведення капітальних ремонтів. У закладі були відділення, де постійно + 10 градусів…. Роботи стартували у березні 2023 року. Їх вартість становить понад 18 млн. грн.. Реконструкція повністю завершена, і заклад уже цього опалювального сезону зможе відчути позитивні зміни. Також очікується економія коштів на оплату за теплопостачання.
У Подільському онкоцентрі в травні запрацював лінійний прискорювач, який не могли ввести в експлуатацію кілька років. З того часу 9050 онкохворих отримали безкоштовно променеву терапію. Лінійник працює у кілька змін. На 2024 рік уже записано 860 пацієнтів.
Йдеться про сховище, облаштоване в обласній клінічні лікарні ім. Пирогова. Його площа - понад 500 квадратних метрів. Одночасно тут можуть розміститися 500 людей, або ж 110 лежачих пацієнтів та 24 медичні працівники. У сховищі підведені всі комунікації, працює сучасна система кондиціонування повітря. У приміщенні облаштували малу операційну залу, перев’язувальну, санвузли, відновили вентиляційну систему.
За рік у Вінниці відкрили реабілітаційний центр національної мережі RECOVERY та Центру реабілітації Вінницької обласної клінічної психоневрологічної лікарня імені Ющенка. Це найпотужніші реабілітаційні центри в області. І це був лише старт, наразі реабілітаційні відділення створюються у всіх кластерних та надкластерних лікарнях.
Вперше цього року в обласній клінічні лікарні ім. Пирогова пацієнту пересадили серце. Загалом цього року на базі закладу виконано 16 трансплантацій органів від посмертних донорів. Зробили три трансплантації печінки та 12 трансплантацій нирок.
Попри усі виклики пов’язані з пандемією, медична система Вінницької області гідно пройшла усі випробування. Медики працювали в надскладних умовах й зробили титанічну роботу. На жаль, на Вінниччині від коронавірусної інфекції померло 33 медичні працівники.
Вінниччина стала чи не єдиною, кому МОЗ погодив спроможну мережу без жодних зауважень. Це результат великої командної роботи. Вінницький госпітальний округ має 7 надкластерних закладів, 7 кластерних та 19 загальних лікарень.
24 жовтня у Вінниці зафіксували спалах вірусного гепатиту А в одному із районів міста. Галузь охорони здоров'я впоралася зі своїм завданням. 12 грудня на Вінниччині був призупинений режим «надзвичайної ситуації» у зв’язку зі спалахом гепатиту А. Наразі усі пацієнти виписані з стаціонарів лікарень.
Василь Максимович Мороз завершив працювати на посаді ректора ВНУМ. Він виховав ціле покоління професійних медиків. Варто відзначити, що вибори ректора не відбулися й до цього часу. Наразі в.о. ректора медичного університету Шевчук Юрій Григорович.
Фото: Обласний департамент охорони здоров'я