З часом переселенці почали залишати село - насамперед жителі звільнених міст і сіл Київщини й Харківщини. Тепер в селі Яланець проживає близько 100 ВПО.
У селі Яланець, що на Томашпільщині, побував кореспондент АрміяInform Сергій Зятьєв. За його словами, вже в березні в селі почали приймати українців, котрі стали жертвами російської агресії. "Нас приймають, як рідних…" – кажуть українці, які, втікаючи від війни, знайшли свій прихисток на Вінниччині.
"Багато хто з прибулих не встиг прихопити з собою навіть найнеобхіднішого. Дехто мав на руках малолітніх дітей. Мені, як старості, потрібно було вирішити найболючіше питання – надання житла. У нас немає ані гуртожитків, ані готелів. Близько 30 осіб ми розмістили в дитячому садочку. А всього прибуло майже 400!.. І це при тому, що в нас проживає тисяча селян…" – розповідає Наталя Савчук, староста Яланецького старостинського округу Томашпільської територіальної громади.
Долучайтесь до ТГ-каналу МНБ: mnb_vinn
Наталя Павлівна звернулася до односельців, що мали хати, які з різних причин пустували. Земляки погодились допомогти.
"Так ми вирішили цю болючу проблему, – каже староста. – Не скажу, що в усіх переселенців умови проживання були, як у п’ятизіркових готелях, але люди отримали дах над головою і були безмежно щасливі".
З часом переселенці почали залишати село. Тепер у Яланці проживає близько 100 осіб.
"За весь час до мене, як до сільського голови, ніхто з цих людей не звертався з якимись скаргами чи наріканнями. Окрім слів вдячності, нічого від них не чула. Навпаки, мені відомі численні факти, як мої земляки, хто чим може допомагали їм, наприклад, продуктами харчування, дровами тощо", – додала Наталя Савчук.