Тепло вже подається до шкіл, дитячих садків, лікарень та інших закладів соціальної сфери, а також до багатоквартирних будинків.
Як інформують на сайті Вінницької обласної Ради, на Вінниччині комунальне підприємство «Вінницяоблтеплоенерго» вчасно розпочало опалювальний сезон.
Перший заступник голови обласної Ради Володимир Кістіон зазначив, що питання про завершення підготовки до опалювального сезону було заслухано у вересні на Координаційній раді з питань місцевого самоврядування при голові Вінницької обласної Ради.
"За інформацією обласної адміністрації, Вінницька область фактично готова до опалювального сезону, – зазначив Володимир Кістіон. – Відповідно до законодавства, заходи з підготовки до осінньо-зимового періоду розробляються не пізніше 31 травня, а виконуються до 30 вересня".
Він зауважив, що у спільній власності територіальних громад Вінницької області за теплопостачання відповідає комунальне підприємство «Вінницяоблтеплоенерго».
"Підприємство експлуатує 72 котельні. Станом на третє листопада в роботі вже були 65 котелень. Із четвертого листопада підприємство розглядає заявки на підключення інших котелень, – додав Володимир Кістіон. – Попри складну ситуацію в країні, воєнний стан, тепло має стабільно подаватися споживачам. Як орган місцевого самоврядування депутатський корпус Вінницької обласної Ради робить максимально все, щоб мінімізувати ризики та створити для людей комфортні умови. Це ті речі, які потрібні постійно. І комунальники Вінниччини роблять все необхідне, щоб жителі області були з теплом, водою та електроенергією".
Генеральний директор КП «Вінницяоблтеплоенерго» Андрій Ковальов зазначив, що під час підготовки до опалювального сезону багато уваги було приділено альтернативним видам палива та джерелам енергії.
"Працівниками облаштовано 18 складів для зберігання деревини в Жмеринці, Хмільнику, Гайсині, Тульчині тощо, – сказав Андрій Ковальов. – Для надійної та безперебійної роботи під час можливих відключень 52 котельні вже мають генератори. Це важливий крок для забезпечення стабільного теплопостачання в холодну пору року. Також створено резервні диспетчерські пункти. Це можливість оперативно перенести та масштабувати робоче місце диспетчера. Тобто тепер диспетчери підприємства можуть контролювати процеси буквально звідки завгодно".
Андрій Ковальов додав, що підприємство підготувало теплові пункти до нового опалювального сезону, здійснило низку капітальних та поточних ремонтів котелень і тепломереж.
"Замінено циркуляційні насоси, встановлено терморегулятори та вдосконалено схему гарячого водопостачання. Здійснений поточний ремонт шести центральних та двох індивідуальних теплових пунктів. Проведено підготовку 46 км теплових мереж і 378 теплових камер, замінено 377 метрів аварійних ділянок, замінено 52 мережних насоси на 16 котельнях підприємства. Також реконструйовано тепломережі у Вінниці та в кількох населених пунктах – Літині, Брацлаві, Томашполі, – зазначив Андрій Ковальов. – Всі ці заходи спрямовані на те, щоб взимку споживачі отримували тепло постійно і водночас економили свої фінансові ресурси. Кожен новий насос, кожен вузол обліку – це крок до більш ефективного безперебійного та доступного теплопостачання".
Фото: ілюстративне