Вінниччина – одна з областей, де прийняли найбільше внутрішньо переміщених осіб. Нині їх – понад 180 тисяч.
Як написав на своїй сторінці у Фейсбук голова Вінницької обласної ради, зміни до Положення про порядок використання коштів обласного бюджету для надання грошової допомоги громадянам, яке затвердили депутати на сесії, – правильне рішення.
Зазначається, що порядок надання допомоги з депутатського фонду не змінювався із 2013 року.
Війна змінила багато чого. Із початку повномасштабних воєнних дій депутати обласної ради активно працюють на волонтерському напрямі, допомагають військовим і нашим переселенцям. Тепер для підтримки мають офіційно ще один інструмент, - йдеться у дописі.
На сайті облради додають, що грошова допомога може надаватися громадянам, які тривалий час хворіють або у сім’ях яких склалися обставини, внаслідок яких вони потребують грошової допомоги.
Зокрема це:
– жителі, зареєстровані у населених пунктах Вінницької області;
– внутрішньо переміщені особи, які отримали довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи на території Вінницької області.
Для отримання грошової допомоги громадянин звертається до депутата обласної Ради, голови обласної державної адміністрації з особистою заявою, в якій вказує обставини, що спонукали його до звернення за грошовою допомогою.
До заяви додаються:
а) копія паспорта громадянина України (1-3 сторінок, 3-6 сторінок за наявності відміток, та сторінки з відомостями про останнє місце реєстрації постійного проживання) або копія паспорта у формі ID-картки з витягом з Єдиного державного демографічного реєстру про зареєстроване місце проживання;
б) копія довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (ідентифікаційного номера) з Державної податкової служби;
в) для особи з інвалідністю, пенсіонера, ветерана війни – копія посвідчення;
г) копія довідки відповідних медичних закладів та інших органів, що засвідчує гостру потребу громадянина у наданні грошової допомоги;
д) для внутрішньо переміщеної особи – копія довідки про взяття на облік;
е) копія свідоцтва про народження дитини громадянина, який звертається із заявою про надання допомоги цій дитині.
Розмір грошової допомоги, що може надаватися протягом одного календарного року одній особі, не повинен перевищувати 20 прожиткових мінімумів.
Поштові витрати, пов’язані із перерахуванням грошової допомоги громадянам, проводяться коштом обласного бюджету.