Новини

Поради вінничанам щодо розумного енергоспоживання

21 жовтня 2022, 11:48

Розумне енергоспоживання кожного українця дасть додаткову стабільність енергосистемі держави.

Як повідомляють на сайті Держенергоефективності, аби допомогти країні тримати енергетичний фронт, не витрачати марно електроенергію і гроші, кожен українець може зробити прості, але дієві кроки з енергоефективності у своєму побуті.

Використовуємо електроенергію свідомо:

  • Щоразу вимикаємо техніку, якою вже не користуємося.

Вимикайте електротехніку і прилади, якщо немає потреби в їх застосуванні. І звісно, виходячи з кімнати, не залишайте увімкненими лампи. Вдень насолоджуйтеся якомога більше сонячним світлом.

  • Критично оцінюємо необхідність інтенсивного використання електроенергії у «пікові» години.

Перенесіть побутові справи (прання, прасування, прибирання) з «пікових» годин (з 06.00 до 09.00 та 17.00 до 23.00) на інший час (вдень, у вихідні, вночі (користуйтеся таймерами побутової техніки).

  • Модернізуємо освітлення у своїй оселі.

Позбудьтеся старих ламп розжарювання й переходьте на сучасні світлодіодні. Вони споживають у 10 разів менше електроенергії і мають у 5-8 разів довший термін експлуатації, ніж лампи розжарювання.

  • Використовуємо енергоефективну побутову техніку.

Клас «А+++» – найбільш енергоощадний. Побутова техніка класу «А» або «А+» на 30-50 % зменшить споживання електроенергії навіть порівняно з приладами класу «В».

  • Наливайте в електрочайник лише стільки води, скільки потрібно для напою. Своєчасно видаляйте накип.
  • Використовуємо пральні і посудомийні машини в режимі повного завантаження та застосовуємо функцію Eco (Ecomode) Energy Saving, що дозволить раціонально спожити не лише енергію, а й воду.

При пранні, за можливості, встановлюйте нижчу температуру – наприклад, 30 градусів. Це допоможе заощадити електроенергію, оскільки вашій пральній машині не потрібно буде нагрівати воду до високої температури.

  • Залишаємо мінімум приладів у режимі «stand-by».

Прилади у режимі “сон” споживають електроенергію. Загальне енергоспоживання побутових електроприладів у такому випадку може досягати в середньому 200 кВт*год у рік. Візьміть за правило вимикати техніку, від’єднуючи від електроживлення.

  • Для розвантаження енергосистеми використовуйте функцію “відкладений старт” для користування технікою, яка споживає найбільше електроенергії (пральна та посудомийна машина, мультиварка, електродуховка тощо), у нічний період.
  • Не залишаємо прилади, що працюють від акумулятора (наприклад, мобільні телефони), увімкненими довше, ніж потрібно для повної зарядки акумулятора.
  • Вимикаємо стабілізатори напруги, якими не користуєтесь.
  • Встановлюємо сенсори руху для освітлення приміщень.
  • Регулярно обслуговуємо електротехніку (бойлери, пральні машини, пилососи тощо).

Ефективні правила експлуатації холодильника:

  1. не встановлюйте холодильник біля газової плити або опалювальних приладів;
  2. не встановлюйте холодильник там, де є пряме сонячне проміння;
  3. не ставте в холодильник гарячу їжу;
  4. регулярно розморожуйте свій холодильник;
  5. розморожуйте продукти, поклавши їх в загальну камеру холодильника;
  6. дотримуйтесь оптимального температурного режиму в приміщенні – 18-20 градусів (у приміщенні, де температура досягає 30 градусів тепла, холодильник споживає удвічі більше електроенергії).

Деталі – на сайті Держенергоефективності.

Поділитися :