Розумне енергоспоживання кожного українця дасть додаткову стабільність енергосистемі держави.
Як повідомляють на сайті Держенергоефективності, аби допомогти країні тримати енергетичний фронт, не витрачати марно електроенергію і гроші, кожен українець може зробити прості, але дієві кроки з енергоефективності у своєму побуті.
Використовуємо електроенергію свідомо:
Вимикайте електротехніку і прилади, якщо немає потреби в їх застосуванні. І звісно, виходячи з кімнати, не залишайте увімкненими лампи. Вдень насолоджуйтеся якомога більше сонячним світлом.
Перенесіть побутові справи (прання, прасування, прибирання) з «пікових» годин (з 06.00 до 09.00 та 17.00 до 23.00) на інший час (вдень, у вихідні, вночі (користуйтеся таймерами побутової техніки).
Позбудьтеся старих ламп розжарювання й переходьте на сучасні світлодіодні. Вони споживають у 10 разів менше електроенергії і мають у 5-8 разів довший термін експлуатації, ніж лампи розжарювання.
Клас «А+++» – найбільш енергоощадний. Побутова техніка класу «А» або «А+» на 30-50 % зменшить споживання електроенергії навіть порівняно з приладами класу «В».
При пранні, за можливості, встановлюйте нижчу температуру – наприклад, 30 градусів. Це допоможе заощадити електроенергію, оскільки вашій пральній машині не потрібно буде нагрівати воду до високої температури.
Прилади у режимі “сон” споживають електроенергію. Загальне енергоспоживання побутових електроприладів у такому випадку може досягати в середньому 200 кВт*год у рік. Візьміть за правило вимикати техніку, від’єднуючи від електроживлення.
Ефективні правила експлуатації холодильника:
Деталі – на сайті Держенергоефективності.