Новини

Сквер як міський сад: у Вінниці визначили переможця конкурсу на облаштування "Альтман скверу"

24 квітня 2020, 13:46

До роботи над проєктом облаштування "Альтман скверу" залучили три команди. У результаті перше місце посіла команда з Києва.


Про це повідомляють на сайті міської ради. Фінальний захід-презентація з представленням усіх проєктів та команд переноситься на більш сприятливий період. Дата буде повідомлена окремо.

Команди працювали над пошуком найкращого просторового та композиційного рішення, яке враховувало б сусідство приватного і публічного просторів та поєднало б інтереси різних груп користувачів.

Фото: www.vmr.gov.ua

Члени журі оцінювали проєкти за такими критеріями: запропоновані рішення мають враховувати можливість використання скверу різними мешканцями та розв'язання питання нового зеленого каркаса. Також, було оцінено способи вирішення місць для сидіння, художній код скверу Натана Альтмана та економічну доцільність проєктних рішень, а ще невибагливість і низьку затратність догляду за сквером.

Перше місце отримала у складі: Костянтина Кучабського, Семено Поломаного та Романа Саха. 

"На мою думку, проект-переможець дуже добре враховує побажання місцевих мешканців мати тихий, природній сквер біля вікон своїх будинків. На це, згідно з нашими опитуваннями, був великий запит, і команда архітекторів з Києва над цим дуже добре попрацювала. Це не має бути гамірний простір з великим скупченням людей, це більше схоже на місце для задумливих розмірковувань, для насолоди природою та свіжістю. Особисто для мене фаворитом був інший проєкт, який націлений на більшу присутність людей, їх активність, бо для мене публічні простори – це насамперед про людей, а не про природу. Та як член журі я розуміла, що маю виходити не з особистих уподобань, а з завдань конкурсу, які базувались на очікуваннях мешканців. Тому проєкт з потужною екологічною складовою у підсумку переміг. Загалом я дуже задоволена перебігом конкурсу, якістю робіт команд та, звісно, роботою журі" – розповіла Аліна Дяченко, директорка комунального підприємства Інститут розвитку міст.

Друге місце за збірною командою з Хмельницького та Одеси: Дмитро Райфшнайдер, Олена Джула-Райфшнайдер, Ганна Чернат, Євген Чернат, Анастасія Джула, Катерина Палюра, Карина Штанкова, Віктор Шупляк, Анастасія Варваніна. 

Третє місце дісталось команді з Києва: Ксенія Феофілактова та Марина Харлампова. 

"Результатом конкурсу стали, дійсно, якісні роботи, при чому в кожної команди свій акцент. У команди дівчат з Києва сильна художня складова, ще й виражена в роботі з озелененням. Сильна сторона збірної команди Хмельницький-Одеса – ретельність опрацювання умов конкурсу й увага до деталей завдання, потреб мешканців. Команда хлопців з Києва вразила своїм комплексним підходом, який переконливо та аргументовано розкриває головну ідею проєкт – створення екологічно сталого міського ландшафту, а конкретна локація може стати знаковим місцем і заслуговує на реалізацію подібного амбітного проєкту" – Максим Крамар, провідний архітектор Агенції просторового розвитку та співзасновник архітектурного клубу "Archiclub/Vinnytsia".

За умовами замовленого конкурсу основні премії для всіх трьох команд однакові – 50 тисяч гривень. При цьому колектив-переможець отримує додаткову премію в розмірі 30 тисяч гривень, за друге місце додаткова винагорода складає 20 тисяч гривень.

"Усі три роботи підтвердили правильність їхнього відбору – проєкти зроблені дуже професійно та уважно, і водночас кожен із них мав свою "родзинку". Мене порадувало, що всі три концепції, хоч і відштовхувалися від загального уявлення скверу як міського саду, гралися з постаттю і спадком Натана Альтмана по-своєму. Це означає, що мистецтво та історія можуть слугувати джерелом натхнення для архітекторів та ландшафтників, і це додає вартості їхнім рішенням. Безсумнівно, команда-переможець зуміла якнайбільше сформувати цю додану вартість Альтман скверу, яка дуже органічно вливається в загальний образ міста та його центру" – зазначив Олександр Вешелені, директор департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради про Альтман сквер.

Також, у зв’язку з карантинними обмеженнями, фінальний захід-презентацію, під час якої колективи мали представити власні проєкти та подальший графік виставок робіт перенесено на більш сприятливий час. Конкретну дату буде невдовзі повідомлено на офіційній фейсбук-сторінці конкурсу "Альтман сквер".

 

Фото: Альтман сквер

Нагадаємо, що ініціатива облаштування "Альтман скверу" була сформована у 2015 році в рамках культурно-мистецької резиденції "Над Богом". У 2019 році було проведено вивчення громадської думки щодо майбутнього скверу: спершу опитували містян, які проживають у навколишніх будинках, згодом відбулось опитування усіх вінничан з приводу того, які об’єкти та активності вони хотіли бачити у міському сквері. Саме результати цих досліджень і лягли в основу завдань архітектурного конкурсу - для врахування потреб громадян при розробці проєктної пропозиції.  

Замовник архітектурного конкурсу — Департамент архітектури та містобудування. Організатори – Інститут розвитку міст  спільно з Департаментом маркетингу міста та туризму. Конкурс проводиться за підтримки проєкту “Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ”, який впроваджується німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft für іnternationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» за фінансування Урядів Німеччини та Швейцарії.

Поділитися :

Останні новини

З початку вакцинальної кампанії на Вінниччині  щеплення  від COVID-19 отримали понад 228 тисяч людей

2 серпня 2021, 16:31

У Вінниці відкрили новий мистецький простір АRТХАТА

2 серпня 2021, 16:10

У Вінницькій області хлопчик на електросамокаті потрапив під колеса автомобіля

2 серпня 2021, 13:12

На Вінниччині за минулу добу у 21 людини виявили коронавірус

2 серпня 2021, 12:20

Держпродспоживслужба Вінниччини попереджає громадян про небезпеку ботулізму

2 серпня 2021, 11:50

Вінничанам відновили видачу листків непрацездатності

2 серпня 2021, 11:24

На Вінниччині намолотили перший мільйон тонн зерна

30 липня 2021, 14:28

На Вінниччині амбулаторіям сімейної практики передадуть 18 спецавтомобілів

30 липня 2021, 13:17

Благодійні внески у комунальних медзакладах Вінниччини прийматимуть виключно через електронні термінали

30 липня 2021, 12:45

Депутати Вінницької облради затвердили програму "Питна вода" на 2021-2025 роки

30 липня 2021, 12:20
Всі новини