У кількох локаціях міста, біля “червоних лавок”, які є символом боротьби із домашнім насильством, розповідали про протидію домашньому насильству.
На сайті міськради повідомляють, що 17 березня представники міських соціальних служб, спільно з представниками Фонду ООН у галузі народонаселення, ГО “Інноваційні соціальні рішення” за підтримки уряду Великої Британії та громадським рухом “Віра, Надія, Любов” провели інформаційну кампанію, аби підвищити обізнаністю людей у питанні протидії домашньому насильству.
“В Україні діє нове законодавство про протидію домашньому насильству, згідно з яким розрізняють чотири його форми: психологічне, фізичне, економічне та сексуальне. Крики та сварки – це вже психологічне насильство. вимагати робити щось проти вашої волі – це також насильство”, – пояснює фахівчиня із соціальної роботи міського центру соціальних служб Інга Павленко.
У вінницькій територіальній громаді є дві мобільні бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства. За 2022 рік кількість викликів та звернень від постраждалих від домашнього насильства збільшилася на 40%, розповідає заступник директора міського центру соціальних служб Євген Козлов.
“У нашому суспільстві росте рівень обізнаності громадян, що таке домашнє насильство, куди звертатися у випадку неправомірних дій кривдника чи кривдниці. Жителі нашої громади стають освіченішими в цьому питанні, вони не приховують цих випадків і звертаються по допомогу. Лише шляхом відкритості та реагування на проблему – ми зможемо її подолати”, – додає Євген Козлов.
У Вінниці також працює Денний центр соціально-психологічної допомоги для осіб, що постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.
З питань протидії домашнього насильства звертайтесь за номерами телефонів гарячої лінії: 093 900 15 60; 098 900 15 60, або одразу телефонувати в поліцію (102).