Новини

У Вінниці комплексно утеплили найбільш енергозатратну школу №10

6 серпня 2020, 15:10

Майже завершили комплексне утеплення будівлі вінницької школи №10.  Цей заклад до сьогодні був одним з найбільш енергозатратних у місті. Тож, на основі енергоаудиту, заклад додали до переліку об’єктів термомодернізації.


Як зазначає на своїй сторінці у фейсбук міський голова Сергій Моргунов, школу в 70-х роках збудували за рекордні дев’ять місяців, що пояснює відсутність енергоефективних технологій у приміщенні. Зазначається, що школа відрізняється від інших і плануванням, позаяк кілька прибудов, галерей та блоків  фактично «гріли повітря». Водночас оптимального мікроклімату для учнів та педагогічного колективу всередині приміщення не було. Як розповіла директорка школи №10 Світлана Куца, у морозні зими температура в одноповерхових корпусах опускалася до 14-15 градусів, каже директор школи. За її словами, це питання хвилювало і батьків, і адміністрацію школи.

«Приміщення школи було дуже проблематичним. Хоч і не старе за віком. Питання у якості побудови. Блоки, де розміщені класи початкової школи, коли підрядник побачив, то сказав, що це «бараки». Також проблеми і з покрівлею закладу, позаяк вона пласка. Ми весь час вкладали кошти в неї частинами. Проте затікало кругом. Це найдорожчий у місті проєкт по термореновації. Ця школа гарна з великими приміщеннями Тут навчається багато дітей і хочеться, щоб їм тут було комфортно. Тому вдячна міській владі, що це питання вирішили!», – зазначила директорка школи. 

Як розповіла директорка департаменту освіти Вінницької міської ради Оксана Яценко, за результатами енергоаудиту ця школа найенергозатратніша серед закладів міста. Тому її  обрали для термомодернізації. На сьогодні вже утеплили 10 шкіл з 37-ми. Наразі тривають роботи у трьох школах. Пані Оксана зазначила, що у Вінниці утеплена кожна четверта школа. 

«Школа №10 тепер не тільки комфортна. Вона є окрасою мікрорайону. Адже для фасаду закладу обрали дуже гарний колір. Її в 70-х роках збудували за дев’ять місяців. І зрозуміло, що тут багато будівельних недоліків. Це була сама холодна школа. Неякісні вікна і ще безліч недоліків, які треба було усунути. Наразі це сучасна, тепла, модернова школа», – каже Оксана Яценко.

Міський голова Сергій Моргунов розповів, що наразі утеплюють не тільки три школи, а ще сім садочків. До кінця року у Вінниці фактично буде 30 термомодернізованих закладів. І для кількох тисяч юних вінничан навчальний рік уже триватиме в нових комфортних умовах.

«Наше завдання створити гарні умови для забезпечення якісного освітнього процесу. І температурний режим у закладі теж вливає на якість освіти. Ми достатньо багато зробили за останні чотири роки по термомодернізації освітніх закладів у Вінниці. Багато допомагав уряд Володимира Гройсмана в частині підтримки державного Фонду регіонального розвитку. Наразі фактично термомодернізовані вже 30 закладів. Це школи та дитячі садочки», – підсумував мер міста. 

Міський голова також зазначив, що «Стратегія 3.0» передбачає продовження не лише термомодернізації шкіл, а й роботу над забезпеченням матеріально-технічної бази. Адже питання освіти – одне з пріоритетних у формуванні стратегії.  

Поділитися :

Останні новини

Зниження тарифів для підприємства «Вінницяоблтеплоенерго»: відповідне рішення ухвалила обласна рада

25 вересня 2020, 17:37

Знову off line: у Вінниці з 28 вересня відновлять звичний режим навчання школярів

25 вересня 2020, 16:29

У Вінниці збільшили фінансування будівництва спорткомплексу на Янгеля на 8 млн гривень

25 вересня 2020, 12:51

У Вінниці в освітніх закладах безкоштовно харчуватимуться діти, постраждалі внаслідок воєнних дій

25 вересня 2020, 11:54

Вінницькі тепловики готуються до зими: перевіряють обладнання теплових мереж і техніку

25 вересня 2020, 11:16

У Вінниці відбудеться виставка "Кольори Індії"

25 вересня 2020, 09:55

Вінницькі студенти створили першого робота «санінспектора»

24 вересня 2020, 17:38

Вперше за 24 роки Jazz Fest у Вінниці пройде в онлайн-форматі

24 вересня 2020, 17:08

Перший у Вінниці безконтактний тролейбус «VinLine», з автономним ходом на 20 км, вийшов на рейс

24 вересня 2020, 15:27

«Центр історії Вінниці» запрошує на віртуальну екскурсію вінницькою садибою Боруха Львовича

24 вересня 2020, 12:52
Всі новини