Новини

У Вінниці обговорили створення стратегії розвитку до 2030 року

11 червня 2020, 15:21

Онлайн-конференція "Стратегічна сесія 2030: область-Вінниця-громади" відбулась 11 червня. Її мета – сформувати стратегію області, обласного центру і всіх громад Вінниччини на найближчі десять років.


Під час конференції учасники також обговорювали розробку  інструментів, які забезпечать врахування  інтересів кожного міста чи села в процесі утворення об’єднаних громад. Участь в конференції взяли лідери місцевого самоврядування, представники бізнесу, аграріїв, сфери медицини та культури, молодіжних лідерів, а також Володимир Гройсман та Сергій Моргунов. Модерував захід Валерій Коровій.  Загалом участь в обговоренні взяли близько 150 учасників.

Експрем’єр-міністр України Володимир Гройсман зазначив, що 10 років тому разом з вінничанами була розроблена "Стратегія Вінниця-2020", реалізація якої дала результат. Адже 6 років поспіль Вінниця визнана найкомфортнішим містом. Коли люди бачать, що їх запитують, що для них краще – вони довіряють. За останніх 3-4 роки у Вінницькій області покращилась інфраструктура, створювались громади, ремонтувались дороги, збільшувалось фінансування. І сьогодні, – зазначив пан Гройсман, – перед нами абсолютно новий етап. І треба об’єднати усі  можливості,  аби створити новий план дій. Це дасть можливість відреагувати на виклики, які сьогодні стоять перед усією Україною. Консультації з людьми, попереднє  обговорення рішень – це гарний досвід. І варто, щоб за таким принципом діяли усі громади.

Володимир Гройсман також зазначив, що реформа децентралізації, з якою він йшов до влади дає шанс кожній громаді стати успішною. І як би не пафосно це звучало, зазначив політик, ми це робимо заради людей.

"Люди нас знають і довіряють. Чіткий план і довіра людей – це те, що дає успіх. Я готовий допомогти, чим зможу, щоб Вінниччина розвивалась і надалі. І у нас є досвід, як це зробити", – підсумував Володимир Гройсман.

Він закликав учасників долучитись до спільноти "Стратегічна сесія 30: область-Вінниця-громади", щоб брати участь у заходах, які розроблятиме команда та пропонувати свої ідеї.

Під час конференції, міський голова Вінниці Сергій Моргунов зазначив, що Вінниця комфортне сучасне місто для вінничан, тому, що ціла громада працює на спільний результат. Місто – це великий організм, де все взаємопов’язано. За словами мера, Стратегія 2020, яку розробила професійна команда,  дала вінничанам бачення майбутнього. А діяльність уряду Гройсмана – поштовх  до розвитку.

– Це вдалося зробити, серед іншого, завдяки реформі децентралізації. Але наразі є багато викликів. Передусім, пандемія коронавірусу. Через тривалий карантин, знизився рівень доходів людей. Тому команда міста розробила антикризову програму «Вінничани важливі», яка має на меті підтримати тих, хто опинився у найскладніших умовах. Вона передбачає охорону здоров’я, соціальний захист та підтримку економіки міста, – зазначив пан Моргунов.

                                               

Він також зазначив, що найбільший виклик на сьогодні – це приєднання близько 8-ми населених пунктів до Вінницької міської ОТГ, згідно з затвердженим перспективним планом.

– Ефективна їх інтеграція до Вінницької міської ОТГ – це наше завдання. Щоб мешканці тих громад, які приєднаються, відчули той рівень сервісу і комфорту, який є у Вінниці. Але це за рік не зробиться. Тому треба нова стратегія розвитку міста, яка врахує нові реалії та бачення майбутнього Вінницької міської ОТГ та кожного мешканця. Сьогодні мало того, що Вінниця комфортна. Є жорстка конкуренція між містами. Тому наразі важливо, щоб  Вінниця  була не лише комфортною,  а і сучасним та інноваційним містом. Місто ідей. Кожна прогресивна громада повинна рухатись до розвитку. Вінниця – серце області і її пульс впливає на регіон. І однозначно необхідна спільна платформа з областю та ОТГ, щоб Вінниця утвердилась, як регіон – лідер для обміну думками між громадами.  Наш досвід може бути корисним для новоутворених громад. В першу чергу для тих, хто хоче реальних змін, – зазначив  Сергій Моргунов.

Наступний спікер  конференції, політичний діяч Олександр Саєнко, який в уряді Володимира Гройсмана відповідав за реалізацію пріоритетних реформ, зазначив, що наразі у держави немає чіткого плану дій країни, тоді як обласний центр (ред. – Вінниця) розробив чітку стратегію виходу міста з коронакризи та підтримки людей. І ця програма може бути прикладом для загальноукраїнської програми. Прикладом для інших міст.

Додамо, що цього річ завершується дія головного стратегічного документа Вінниці – Стратегії розвитку міста "Вінниця:2020". Наразі аналізуються результати та підбиваються підсумки.

 

Поділитися :

Останні новини

На будівлях комунальних підприємств та закладів охорони здоров'я Вінниці встановлять сонячні електростанції

24 вересня 2021, 16:52

У вінницькій школі № 9 капітально відремонтують дах

24 вересня 2021, 15:18

Вінницький міський голова: дотування тепловиків через високу ціну на газ обійдеться у майже половину бюджету розвитку міста

24 вересня 2021, 14:10

Під Вінницею внаслідок бійки загинув 47-річний чоловік

24 вересня 2021, 13:22

Вінницькі прикордонники заборонили на три роки в'їзд в Україну громадянину Молдови за георгіївську стрічку

24 вересня 2021, 11:48

У Вінниці пройде безкоштовний тренінг на тему емоційного інтелекту

24 вересня 2021, 11:11

Смертельна ДТП у Вінниці: водій "ВАЗа" зіткнувся з припаркованим на узбіччі "Мерседесом"

24 вересня 2021, 10:38

У центрі Вінниці горіли гаражні бокси

24 вересня 2021, 10:30

На Вінниччині з крамниці викрали понад два кілограми ювелірних виробів

24 вересня 2021, 09:03

Вінницькі патрульні затримали нетверезого чоловіка, який вночі хуліганив на Західному автовокзалі

23 вересня 2021, 15:34
Всі новини